GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Egzamin ustny telc B1

0 14 841

Egzamin ustny telc B1 jest rozmową między 2 kandydatami na różne tematy. Każdy zdający ma 20 minut na przygotowanie trzech części (Part 1,2,3) i opracowanie krótkich notatek, z których może korzystać podczas egzaminu (nie jest mile widziane czytanie gotowych zdań). Egzamin trwa 15 minut i jest prowadzony przez dwóch licencjonowanych egzaminatorów.

Zajrzyj do środka

PART 1: SOCIAL CONTACTS

Ta część egzaminu ma na celu zapoznania się i nawiązania kontaktu z osobą, z którą będziesz zdawał. Kandydaci otrzymują listę niekompletnych pytań, które znajdują się w arkuszu zadań. Nie musisz odnosić się do wszystkich punktów, ale zdecydowanie pomagają jeśli masz w głowie pustkę z powodu stresu. Egzamin telc stawia przede wszystkim na naturalną komunikację. W czasie rozmowy patrz na rozmówcę i postaraj się okazywać zainteresowanie jego odpowiedzią (interakcja na telc jest bardzo ważna). Wyobraź sobie, że jesteś na imprezie u znajomego i spotykasz jego przyjaciółkę / kolegę. O co byś zapytał?

 • name
 • where he/she is from
 • what he/she likes doing in his/her free time
 • details of his/her profession or education
 • details of the place he/she lives
 • if he/she has special hobbies / interests

Jak widzisz zagadnienia są skonstruowane tak, abyś mógł bliżej poznać osobę siedzącą obok Ciebie. Egzaminator może również włączyć się do dyskusji i zadać dodatkowe pytania, które nie znajdują się w Waszym arkuszu. Przygotowując się do egzaminu telc warto więc poświęcić np. godzinę lub dwie na przygotowanie ciekawej prezentacji na swój temat.

PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINU TELC JESZCZE SKUTECZNIEJ
Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu TELC to koniecznie sprawdź ofertę książek i kursów oraz ebooków w naszym sklepie internetowym, które przygotują Ciebie do egzaminu TELC.
Zobacz ofertę

PART 2: TOPIC-BASED CONVERSATION

W tej części kandydaci otrzymują arkusze zadań, które przedstawiają różne informacje w postaci obrazków i krótkich wypowiedzi na wybrany temat (np. formy spędzania wolnego czasu). Waszym zadaniem jest porównać różne aspekty zagadnienia na podstawie materiału stymulującego. Egzaminator poprosi Was o wyrażenie swojej opinii i zachęci do wspólnej rozmowy. Spójrz na przykład:

Jenny Smith (25, shop assistant)

I’m always on the go. I try not to waste my leisure time. On weekdays I tend to go jogging in the park with one of my best friends. At the weekend we usually go to the movies. I’m not fond of horror or thrillers so we choose comedies or action films. I’m a fashion blogger and I spend most of my time updating my website. It’s a bit time-consuming, but at the same time it gives me a great deal of satisfaction.”

egzamin-ustny-telc-B1

PART 3: TASK

Egzamin ustny telc B1 testuje przede wszystkim Twoją zdolność komunikacji w codziennych sytuacjach. Forma zadania trzeciego została tak opracowana, abyś mógł uzgodnić z partnerem stanowisko w pewnej sprawie. Rozmowa w naturalny sposób wymusza na zdających wykorzystanie różnych funkcji języka: sugerowanie, poprawne reagowanie, odmowa, wyrażanie opinii itp. Poniżej znajdziesz przykład zadania:

You and your partner are thinking of renting a flat together. Consider the following issues:

 • Where to start?
 • What part of the city to live?
 • Cost of the rent?
 • Necessary equipment or furniture?
 • When to move in?
 • Other ideas?

PRZYKŁADOWY ARKUSZ I FILM WIDEO

Poniżej znajdziesz 15 min nagranie egzaminu ustnego telc na poziomie B1. Zachęcam Cię do zapoznania się z oryginalnym arkuszem (strona 19-22).

Jeśli chcesz się skutecznie przygotować do egzaminu ustnego i pisemnego telc B1, zapisz się na zajęcia angielskiego online Gettin’ English telc Exam prowadzone przez wyspecjalizowaną kadrę lektorów.

Sprawdź arkusz i oceń, czy zdający dobrze poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Daj znać w komentarzu, która osoba Twoim zdaniem dostanie wyższy wynik oraz dlaczego.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE