GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 38 – beyond question

14 4 031

W dzisiejszym Gettinku chciałbym poruszyć kwestię pytań. Bardzo często osoby uczące się języka angielskiego muszą mocno się nagłówkować, aby stworzyć pytanie poprawne gramatycznie. Stosowanie operatorów (do, does, did, have itp.) może wydawać się czarną magią, ale zapewniam Cię, że regularne wykonywanie powtórek przynosi wymierne korzyści. Ucząc się wybranego czasu gramatycznego, pomyśl jakie pytania chciałbyś zadać swoim znajomym. Zapisz je na kartce i postaraj się wdrożyć swoje pomysły w życie.  Zajrzyj więc do sekcji angielska gramatyka, wybierz dla siebie przydatną konstrukcję i do dzieła.  W każdym wpisie czeka na Ciebie dokładny opis wybranego czasu gramatycznego. Dowiesz się jak zadawać pytania po angielsku i nie tylko. Gramatyka z Gettin’ English to sama przyjemność.

A co pojawi się jeszcze w tym Gettinku?

beyond question – there are no doubts about something
I know that your honesty is beyond question.
beyond question – poza wszelką wątpliwość

Poza wszelką wątpliwość jedną z najbarwniejszych aktorek Hollywood jest obecnie Melissa McCarthy. Niedawno wzięła udział w nietypowym wywiadzie wraz z Kirsten Bell. Pytania, które pojawiły się w rozmowie pochodziły z Google. Sprawdź z resztą sam…

ZADAJ PYTANIE GETTIN’ ENGLISH!

Jak wiesz, lubię kontakt z moimi czytelnikami. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda prowadzenie serwisu Gettin’ English od kuchni, zapytaj wprost. Może chcesz wiedzieć jak spędzam czas, co lubię jeść lub jak nazywa się mój kot? Pozostaw swoje pytanie w komentarzu. Abyś mógł ćwiczyć angielski na całego, pozwolę sobie odpowiedzieć tylko na pytania zadane w języku angielskim. Liczę na Twoją kreatywność ;)

Może ci się spodobać również
14 Komentarze
 1. TomLee mówi

  so I wanna ask about your ebooks. Do you plan to write more specialized books for example something for medicine? It would be great! ;)

  1. GettinEnglish Team mówi

   Good question… I’m going to write more e-books for sure… English for medicine is one of them :) When? We’ll see how things develop.

 2. Irma mówi

  Do you have a girlfriend? ;-)

  1. GettinEnglish Team mówi

   Yes ;-) but still love all my female fans :D

   1. Irma mówi

    I thought so :). Anyway I love your website and I am still waiting for your school in Warsaw :-).

 3. Dori mówi

  How much time do you spend searching nice films? :D PS – I love Melissa Mccarthy :P

  1. GettinEnglish Team mówi

   long hours… The films that appear in my articles must be funny, touching and positive :)

 4. Amelia M. mówi

  what are you doing at this moment?

  1. GettinEnglish Team mówi

   Believe it or not, but sitting on the roof right now :-) I’ve got a lovely flat with access to the rooftop. Perfect weather… cold drinks and a comfy deckchair.

   1. Madzialena mówi

    ’sitting in the roof” ha ha you made my day :D

    1. Madzialena mówi

     *on roof!!! my mistake!

     1. GettinEnglish Team mówi

      yeah, that’s right. Currently staying in Greece. Greetings from Zakynthos ;)

 5. Piotr mówi

  What do you like about creation of website?

  1. GettinEnglish Team mówi

   Thanks Peter for your question. I love creating Gettin’ English because it gives me a great deal of satisfaction. It’s not repetitive and I’d say that looking for inspiring ideas for new articles is the best part of it :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE