Gettinek 38 – beyond question

14 1 581

W dzisiejszym Gettinku chciałbym poruszyć kwestię pytań. Bardzo często osoby uczące się języka angielskiego muszą mocno się nagłówkować, aby stworzyć pytanie poprawne gramatycznie. Stosowanie operatorów (do, does, did, have itp.) może wydawać się czarną magią, ale zapewniam Cię, że regularne wykonywanie powtórek przynosi wymierne korzyści. Ucząc się wybranego czasu gramatycznego, pomyśl jakie pytania chciałbyś zadać swoim znajomym. Zapisz je na kartce i postaraj się wdrożyć swoje pomysły w życie.  Zaglądnij więc do sekcji angielska gramatyka, wybierz dla siebie przydatną konstrukcję i do dzieła.  W każdym wpisie czeka na Ciebie dokładny opis wybranego czasu gramatycznego. Dowiesz się jak zadawać pytania po angielsku i nie tylko. Gramatyka z Gettin’ English to sama przyjemność.

A co pojawi się jeszcze w tym Gettinku?

beyond question – there are no doubts about something
I know that your honesty is beyond question.
beyond question – poza wszelką wątpliwość

Poza wszelką wątpliwość jedną z najbarwniejszych aktorek Hollywood jest obecnie Melissa McCarthy. Niedawno wzięła udział w nietypowym wywiadzie wraz z Kirsten Bell. Pytania, które pojawiły się w rozmowie pochodziły z Google. Sprawdź z resztą sam…

ZADAJ PYTANIE GETTIN’ ENGLISH!

Jak wiesz, lubię kontakt z moimi czytelnikami. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda prowadzenie serwisu Gettin’ English od kuchni, zapytaj wprost. Może chcesz wiedzieć jak spędzam czas, co lubię jeść lub jak nazywa się mój kot? Pozostaw swoje pytanie w komentarzu. Abyś mógł ćwiczyć angielski na całego, pozwolę sobie odpowiedzieć tylko na pytania zadane w języku angielskim. Liczę na Twoją kreatywność ;)

 • TomLee

  so I wanna ask about your ebooks. Do you plan to write more specialized books for example something for medicine? It would be great! ;)

  • Good question… I’m going to write more e-books for sure… English for medicine is one of them :) When? We’ll see how things develop.

 • Irma

  Do you have a girlfriend? ;-)

  • Yes ;-) but still love all my female fans :D

   • Irma

    I thought so :). Anyway I love your website and I am still waiting for your school in Warsaw :-).

 • Dori

  How much time do you spend searching nice films? :D PS – I love Melissa Mccarthy :P

  • long hours… The films that appear in my articles must be funny, touching and positive :)

 • Amelia M.

  what are you doing at this moment?

  • Believe it or not, but sitting on the roof right now :-) I’ve got a lovely flat with access to the rooftop. Perfect weather… cold drinks and a comfy deckchair.

   • ‚sitting in the roof” ha ha you made my day :D

 • Piotr

  What do you like about creation of website?

  • Thanks Peter for your question. I love creating Gettin’ English because it gives me a great deal of satisfaction. It’s not repetitive and I’d say that looking for inspiring ideas for new articles is the best part of it :)

Nie przegap kolejnego wpisu - dołącz do nas na Facebook
 

Chcesz uczyć się angielskiego online?

Sprawdź ofertę kursów językowych z lektorem na żywo. Ucz się języków obcych bez wychodzenia z domu.
SKORZYSTAJ Z LEKCJI PRÓBNEJ
Zapisz się na kurs językowy online.
Lekcja próbna