GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Business Taboo – niebanalne zajęcia biznesowe

1 2 066

Czy często odczuwasz brak inspiracji na ciekawe zajęcia biznesowe? Jeżeli szukasz doraźnej pomocy przy nauczaniu Business English, to świetnie trafiłeś. Dziś pragnę wprowadzić Cię w świat gry Taboo, która stwarza bardzo dobre warunki do nauki, a ponadto buduje przyjazną atmosferę na zajęciach. Gotowy zestaw kart przygotowałem z myślą o grupach, w których na co dzień realizuję tematykę biznesową na poziomie średniozaawansowanym. Dla uatrakcyjnienia gry możesz poprosić kursantów, by zaprojektowali dodatkowe karty w oparciu o materiał z ostatnich zajęć. Tym sposobem, słuchacze uczą się i powtarzają słownictwo już na etapie tworzenia swoich karteczek. Ale może po kolei.

TABOO W BIZNESOWYM WYDANIU – JAK GRAĆ?

Zasady gry Taboo są wyjątkowo proste. Kursanci dzielą się na dwie drużyny (najlepiej 3-osobowe). Przedstawiciel jednej z nich stara się opisać hasło, a reszta ma za zadanie odgadnąć, o jakie słowo chodzi. Rzecz jasna wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie największą liczbę punktów w określonym przez nas czasie.

Należy pamiętać, iż uczeń, który opisuje hasło:

  • nie może używać zakazanych słów, które znajdują się na karcie pod głównym hasłem,
  • nie powinien używać słów mu pokrewnych,
  • nie może gestykulować, w końcu ćwiczymy język angielski a nie mowę ciała.

Gra toczy się pod presją czasu, a przy tym sam fakt rywalizacji dodatkowo gwarantuje zaangażowanie całej grupy, gdyż kursanci skupiają się na celu, którym jest wygranie. Taboo to świetna rozrywka, która zmusza do myślenia i jednocześnie wprawia wszystkich w dobry humor.

Jeśli więc masz ochotę na niesztampowe zajęcia biznesowe, śmiało skorzystaj z przygotowanych przeze mnie kart. Zachęcam także do podzielenia się relacją z Twojej lekcji w mediach społecznościowych. Wystarczy, że wspomnisz o Gettin’ English w swoim poście na Facebooku lub dodasz znacznik @gettinenglish do opublikowanego zdjęcia w serwisie Instagram. Życzę udanych zajęć!

Pobierz karty do gry