GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 32 – cheap thrill

3 4 137

Witaj w kolejnym Gettinku. Jak zawsze czeka na Ciebie praktyczny zwrot, dzięki któremu łatwiej nawiążesz rozmowę z anglojęzycznym znajomym. Co tydzień staramy się motywować Cię do intensywnej nauki angielskich słówek w bardzo przyjemny sposób. Mamy nadzieję, że zapamiętałeś dotychczasowe angielskie wyrażenia i stosujesz je często w codziennej komunikacji. W dzisiejszym wpisie poznasz zwrot cheap thrill. Co oznacza i dlaczego może Ci się przydać? Przeczytaj angielską definicję, przykładowe zdanie oraz polskie tłumaczenie, aby się przekonać. Nie przegap również piosenki Cheap Thrills, którą zaśpiewa charyzmatyczna Sia.

cheap thrill – something that can be exciting but it doesn’t give real enjoyment
I’m not a person who is in search of cheap thrills.
cheap thrill – tania rozrywka, tania podnieta

Dla spragnionych wiedzy, przygotowaliśmy jeszcze kilka synonimów przymiotnika cheap. Sprawdź, które słówka są dla Ciebie nowe i postaraj się je zapamiętać. Zachęcamy Cię również do podzielenia się w komentarzu swoją znajomością antonimów słowa cheap. Czy znasz inne  wyrażenia, które w swoim znaczeniu są zbliżone do przymiotnika expensive? Ucz się angielskich słówek z innymi użytkownikami Gettin’ English i pomagajcie sobie nawzajem.

affordable – w przystępnej cenie
competitive – konkurencyjny (o cenie)
cheapie – coś bardzo taniego i niskiej jakości
cut-price – po obniżonej cenie
cut-rate – po obniżonej cenie (AmE)
dirt cheap – tani jak barszcz
for a song – bardzo tanio (np. kupić coś)
inexpensive – niedrogi
low-end – z dolnej półki (np. produkt)
reasonable – niewygórowany

Może ci się spodobać również
3 Komentarze
 1. Weekendowo mówi

  Ja znam takie synonimy słowa expensive – costly, pricey oraz cost an arm and a leg. Fajna muza i wpisik :)

 2. Patrycja mówi

  Ta strona jest najlepszą w całym internecie !! piosenka wpadła mi w ucho i słówka łatwiej przyswoić ! <3 POLECAM !

  1. GettinEnglish Team mówi

   Dzięki Patrycja ;) Miłej nauki życzę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE