GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 35 – not a sausage

1 4 462

Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami na dobre rozpoczniemy sezon grillowy. Nie wiem jak Ty, ale ja nie mogę się już doczekać! Zanim skorzystamy z tej przyjemności na świeżym powietrzu, sprawdźmy co wrzucić na ruszt. A dziś będziemy promować kiełbasę. Przygotowałem specjalnie dla Ciebie pyszny zwrot – not a sausage. Przeczytaj, posłuchaj i zapamiętaj nowe wyrażenie. Więcej nietypowych angielskich słówek szukaj również we wcześniejszych Gettinkach. Regularne powtórki zapewnią szybsze postępy w dalszej nauce języka angielskiego.

not a sausage – nothing at all
Have you found anything there?
No, not a sausage.
not a sausage – nic a nic/ zero

Na zakończenie mamy dla Ciebie jeszcze zwiastun filmu animowanego Sausage Party. Zapowiada się naprawdę obiecująco. Uwaga: film przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich! Napisz również w komentarzu z czym kojarzy Ci się grillowanie (jedzenie, miejsca, osoby). Jestem ciekaw Twoich pomysłów.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Monia mówi

    The film killed me! :D :D Barbecue = chuck steak (karkówka) ;-)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE