GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

A Day in the Life of an English Teacher

8 32 825

Przeczytaj poniższy artykuł na poziomie A1 i sprawdź jak wygląda typowy dzień z życia nauczyciela języka angielskiego. Zadbaliśmy o to, abyś poznał podstawy języka angielskiego i jednocześnie uczył się gramatyki w intuicyjny sposób. Poznaj opis dnia po angielsku. Zaczynamy?

KURSY I SAMOUCZKI OD POZIOMU A1
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, warto sięgnąć po samouczki i kursy dla każdego. Znajdziesz wiele interesujących publikacji, które pomogą Tobie w szybszym opanowaniu języka angielskiego.
SAMOUCZKI

A DAY IN THE LIFE OF AN ENGLISH TEACHER


Hi! My name is Sławek and I am an English teacher. Today I want to tell you about my ordinary day. I usually wake up at six o’clock because I start English classes very early. I make the bed and go to the bathroom. I have a shower, brush my teeth and use cosmetics to look good for the rest of the day. I get dressed and at half past six I am ready to eat breakfast. My cat always asks for food and water in the morning so before I eat my sandwich I must feed my little princess. Then I drink a cup of coffee and read the news on the Internet. I leave the house at seven o’clock because I must catch a bus. I start my classes at half past seven and I usually spend five hours at work.

I get home and prepare dinner. When I am too busy or lazy to cook, I just eat out. I usually check e-mails, make calls and do paperwork. I try to have a nap to have more energy in the afternoon. I start my online classes at five o’clock and when I finish I go jogging or ride a bike.

In the evening, I write new articles for Gettin’ English and create video lessons. I love this job because it’s very interesting. I seldom watch TV because it’s boring for me. I surf the Internet or read books. I often go to bed at midnight. Good night, sleep tight, don’t let the bedbugs bite.

SŁOWNICTWO – OPIS DNIA PO ANGIELSKU

ordinary day – dzień powszedni
wake up – budzić się
classes – zajęcia
make the bed – ścielić łóżko
have a shower – wziąć prysznic
brush one’s teeth – myć zęby
use – używać / wykorzystywać
look good – dobrze wyglądać
the rest of the day – reszta dnia
get dressed ubierać się
ask for – prosić o coś
eat a sandwich – zjeść kanapkę
feed – nakarmić
princess – księżniczka / królewna
drink a cup of coffee – wypić filiżankę kawy
read the news – czytać wiadomości
leave the house – wyjść z domu
catch a bus – złapać autobus
spend – spędzać
at work – w pracy
get home – wrócić do domu
prepare dinner – przygotować obiad
busy – zajęty
lazy – leniwy
cook – gotować
eat out – jeść na mieście
check e-mails – sprawdzić pocztę elektroniczną
make calls – dzwonić
do paperwork – wykonywać papierkową robotę
have a nap – zrobić sobie drzemkę
go jogging – biegać
ride a bike – jeździć rowerem
write articles – pisać artykuły
create video lessons – tworzyć lekcje wideo
watch TV – oglądać telewizję
boring – nudny
surf the Internet – surfować po internecie
read books – czytać książki
go to bed – pójść spać
at midnight – o północy
Good night, sleep tight, don’t let the bedbugs bite – Dobranoc, karaluchy pod poduchy, a szczypawki do zabawki

W powyższym tekście (opis dnia po angielsku) zastosowaliśmy czas teraźniejszy prosty Present Simple, który stosujemy gdy mowa o czynnościach rutynowych, powtarzających się. Pełne wyjaśnienie, przykłady oraz darmowe testy online znajdziesz w tym miejscu. Jeśli chcesz opanować angielski od podstaw warto uczyć się gotowych fraz np. read books. Dzięki temu zaczniesz szybciej mówić i rozumieć teksty pisane. Dodatkowo sprawdź nasz darmowy wideo kurs języka angielskiego dla początkujących na YouTube. Słuchaj, czytaj, powtarzaj i zacznij mówić dzięki Gettin’ English.

Może ci się spodobać również
8 Komentarze
 1. Kasia Makarska mówi

  Really good article. Lik your webside much. :)
  Greetings from Sweden. :)

  1. GettinEnglish mówi

   Thanks Kasiu :) Greetings from cold Poland.

 2. Damian mówi

  Great article! Simple and lucid, but there is a mistake: „I leave the house at //seven o’clock// because I must catch a bus. I start my classes at //half past seven// and I usually spend five hours at work.” – I mean that you start classes before you leave home. Best regards!

  1. GettinEnglish Team mówi

   thanks Damian. I hope you realize that half past seven is actually 7:30 :)

   1. Damian mówi

    My bad, shame on me…

 3. Janusz mówi

  Nice day. You are a very active person.

 4. Chiaroscuro mówi

  Great article! :) Thanks :)

 5. Aneczka mówi

  Very busy teacher. I like this -> good night, sleep tight, don’t let the bedbugs bite. Its very funny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE