GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Opis obrazka po angielsku: szkoła

0 33 016

Jednym z zadań na egzaminie ustnym jest opis obrazka po angielsku. Na pozór proste zadanie, może okazać się tym najtrudniejszym. Dziś podpowiadamy, jak świetnie poradzić sobie z niemal każdą fotografią na maturze.

PRZYGOTUJ SIĘ DO MATURY NA 100%
Nie odkładaj powtórki na ostatni dzwonek. Sprawdź ofertę e-booków i audiobooków, które pomogą Tobie przygotować się do egzaminu z języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.
Zobacz ofertę

Z pewnością chcesz świetnie wypaść na maturze ustnej i zaskoczyć egzaminatora swoim poziomem językowym. Poświęć kilka minut na przeczytanie tego wpisu, a dowiesz się jak powinna wyglądać poprawnie skonstruowana wypowiedź na podstawie fotografii.

W najnowszych wpisach z serii Gettin’ Matura, będziemy publikować praktyczne wskazówki, abyś skutecznie i szybko przygotował/a się do poszczególnych części egzaminu pisemnego / ustnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Już teraz możesz sprawdzić nasze materiały maturalne, które pozwolą Ci na przygotowanie się do egzaminu w stosunkowo krótkim czasie. Utrwalisz słownictwo, gramatykę, wypowiedzi ustne / pisemne, jak również czytanie / słuchanie – a wszystko opracowane przez egzaminatora maturalnego.

Zajrzyj do środka

JAK OPISAĆ OBRAZEK?

Bez zbędnego rozpisywania się na temat opisu obrazka, chcemy, abyś przeczytał nasz wcześniejszy wpis, w którym znajdziesz dokładny opis tej części egzaminu. To co należy zapamiętać za każdym razem, gdy opisujesz zdjęcie to „zasada trzech wytycznych.” Jeśli pominiesz choćby jeden z tych elementów, to stracisz cenne punkty!

kto? – gdzie? – co robi?

Widzę, że się rozumiemy. Pamiętaj – twoja wypowiedź powinna odnosić się do tego, co przedstawia obrazek. Jeśli jesteś osobą ambitną, a Twoim celem jest zdobycie maksymalnej liczby punktów za to zadanie, to będziesz musiał jeszcze rozszerzyć swoją wypowiedź o dodatkowe zdania.

ANALIZA ZDJĘCIA TO NIE WSZYSTKO

Zgadza się – nie samym obrazkiem żyje maturzysta. W trakcie Twojej wypowiedzi, egzaminator ma bardzo podzielną uwagę i wyłapuje wszystkie perełki językowe. Aby obrazek miał przysłowiowe ręce i nogi, zadbaj o ciekawy zakres leksykalno-gramatyczny. Punkty za wyszukane słówka i struktury gramatyczne są liczone osobno!

UCZĘ SIĘ PILNIE, WIĘC DZIŚ O SZKOLE

Zanim opiszemy obrazek związany ze szkołą i edukacją w szerokim tego słowa znaczeniu, musimy się przygotować. Na maturze ustnej nie masz czasu na dłuższe zastanowienie się nad wypowiedzią, więc wykorzystaj czas przed egzaminem na gruntowne powtórki słownictwa i czasów gramatycznych. Spójrz na poniższy obrazek i postaraj się napisać jakie słówka przychodzą Ci na myśl.

opis-obrazka-po-angielsku-matura-ustna

Skorzystaj teraz z naszej listy słówek jeśli chcesz wzbogacić opis obrazka o dodatkowe zwroty. Oprócz słownictwa, pamiętaj o gramatyce oraz wyrażeniach opinii, dedukcji i wnioskowania. W ramach szybkiej powtórki warto utrwalić czas teraźniejszy Present Continuous, który wykorzystujemy najczęściej opisując czynności dziejące się w chwili mówienia. W sekcji gramatyka, znajdziesz obszerne wyjaśnienie, przykłady, jak również testy online / materiały do pobrania.

 • a foreigner – obcokrajowiec
 • a language school – szkoła języków obcych
 • participate – uczestniczyć
 • a language course – kurs językowy
 • raise one’s hand – podnosić rękę
 • a swot – kujon
 • wear a smile – uśmiechać się
 • riveting – interesujący, intrygujący
 • take notes – robić notatki
 • a coursebook – podręcznik
 • cram for a test – wkuwać (uczyć się) do testu
 • clever – bystry

In this picture, I can see three students. I’m sure that they are foreigners, because they don’t look like Polish people. I believe that they are in a language school right now. They are sitting in a modern classroom and they’re participating in a language course. My guess is that they want to learn the Polish language. The boy in the middle is raising his hand because he would like to answer some question. He seems to be a real swot. The girl on the right is wearing a smile so I imagine that the topic must be riveting. The other girl is looking at the same person, maybe a teacher. I suppose that she’s taking notes in her coursebook because she will cram for a test after this class.

Pamiętaj, że na swoją wypowiedź masz około 1 minuty – wykorzystaj dobrze ten czas. Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz opis obrazka na głos. Przygotujesz się do egzaminu, utrwalisz masę ciekawych słówek i gramatykę. Po Twoim monologu, egzaminator przejdzie od razu do pytań. Postaraj się spontanicznie odpowiedzieć na każde pytanie w ciągu jednej minuty. Zapisz w zeszycie swoje odpowiedzi lub podziel się w komentarzu.

 1. Do you think the students are motivated to study? Why?
 2. Do you enjoy learning foreign languages? Why / why not?
 3. Describe the last time you participated in a course.
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE