GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Thrilled, rush job i fancy that! – styczeń 2018

0 4 663

Styczeń już za nami. Czas więc na krótkie podsumowanie tego, co pojawiło w ostatnich tygodniach na Facebooku. Jak wiesz, moje wpisy pozwalają szybko poszerzyć zakres słownictwa o wiele przydatnych wyrażeń i odświeżyć te słowa, o których być może słyszałeś, lecz poznany materiał nie zdążył jeszcze zapisać się w pamięci długotrwałej. Byś mógł skutecznie zapamiętywać nowe wyrazy, musisz regularnie przeglądać moje artykuły, robić notatki i korzystać ze zdobytej wiedzy, kiedy tylko znajdziesz ku temu sposobność. Dodatkową motywacją niech będzie także wpis bonusowy, który zawsze znajdziesz na samym dole tego wpisu. To nie koniec niespodzianek. Od teraz możesz zapisać się na bezpłatny newsletter Gettin’ English. Otrzymasz informacje o nowych artykułach, promocjach, garść inspiracji językowych i materiałów, których próżno szukać w innym miejscu. Myślę, że warto!

 

RUSH JOB

W weekend powinniśmy zwolnić tempo i znaleźć czas na odpoczynek oraz relaks. Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku dzisiejszego zwrotu. Rush job to zadanie, które należy wykonać od ręki, bardzo szybko (pilna robota). Spójrz na przykład:

John: I’d be glad if you could undertake the task this week.
Amelia: Is it a rush job?

KURS ENGLISH FOR BUSINESS MEETINGS JUŻ DOSTĘPNY – I’M THRILLED!

Po wielu miesiącach przygotowań wypuściłem w styczniu mój pierwszy kurs online – English for Business Meetings B1-B2, jedyny taki kurs internetowy w Polsce. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że czuję się thrilled, a właściwie thrilled to bits, czyli podekscytowany do granic możliwości. Więcej szczegółów na temat nowego serwisu oraz szereg darmowych fragmentów z mojego kursu biznesowego znajdziesz na Anglokursy.pl

 

NIE WIEM – JAK TO POWIEDZIEĆ PO ANGIELSKU?

Oto kilka najważniejszych propozycji. Jestem przekonany, że jesteś w stanie dorzucić jeszcze inne zwroty do mojej listy. I nie udawaj, że nie wiesz :)

  • I don’t have a clue – nie mam pojęcia
  • I don’t have the faintest idea – nie mam bladego pojęcia
  • (it) beats me – nie mam pojęcia
  • How would I know? – skąd mam wiedzieć?
  • dunno – nie wiem (skrót od don’t know)
  • You’ve got me there – i tu mnie masz
  • Your guess is as good as mine  – wiem tyle samo, co Ty

 

POTOCZNE WYRAŻENIA GET AWAY/ FANCY THAT

Czy wiedziałeś, że w brytyjskiej odmianie języka angielskiego get away oznacza „nie, no co Ty” i wyraża niedowierzanie? Zerknij na poniższy dialog:

Tom: Have you heard? Rob and Maria have just got engaged.
Jessica: Get away!

Do głowy przychodzi mi jeszcze jeden zwrot, często używany w mowie potocznej – fancy that! (coś takiego). Ale chwila… o wyrażeniach zaskoczenia już pisałem na mojej stronie. Pamiętasz Gettinka #29 – shut the front door?

 

BONUS – AND ALL THAT JAZZ

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wyrażenie and all that jazz (i tak dalej, i te sprawy) nie nawiązuje bezpośrednio do muzyki czy trwającego karnawału. Używając tego zwrotu, dajemy rozmówcy do zrozumienia, że  nie mamy ochoty wdawać się w szczegóły lub gdy zastępujemy dalszy ciąg wyliczenia

  • This weekend I’m planning to clean the house, mow the lawn, wash my car and all that jazz.
  • Paul comes from a very wealthy family. He owns a luxury villa in France, ten sports cars and all that jazz.
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE