GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Przykładowy test z Use of English – egzamin CAE

15 53 071

Egzamin Cambridge English: Advanced (CAE) na poziomie C1 to już nie przelewki. Jeśli chcesz zdać, to znajomość czasów gramatycznych i kilku wyszukanych konstrukcji nie wystarczy. Musisz przede wszystkim dużo czytać, słuchać i rzecz jasna rozwiązywać przykładowe testy do egzaminu pisemnego. Tak samo nie odkryję Ameryki pisząc, że tylko wytrwali w nauce, będą w stanie zdać egzamin na poziomie zaawansowanym. Egzamin CAE jest skierowany do osób, które już swobodnie posługują się językiem angielskim w codziennych sytuacjach. Jest tylko jeden mały problem – Use of English.

PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINU CAE JESZCZE SKUTECZNIEJ
Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu Cambridge English: Advanced to koniecznie sprawdź ofertę książek, które przygotują Ciebie do egzaminu CAE.
Zobacz ofertę

JAK WYGLĄDA USE OF ENGLISH NA CAE?

Use of English bardzo często sprawia trudności osobom podchodzącym do egzaminu CAE. Wszystkie niuanse językowe znajdziesz właśnie tam – od gramatyki aż po słownictwo. Egzaminatorzy zadbali o kreatywne zadania, które przetestują znajomość języka angielskiego od A do Z. Na początku 2015, specjaliści językowi z Cambridge wprowadzili zupełnie nową odsłonę egzaminu CAE. Czytanie i zastosowanie struktur językowych zostały połączone w jedną całość. Na wykonanie tej części masz dokładnie 1 godzinę i 30 minut. Czego się spodziewać?

Recommended Articles: Learn English With Kroger And Win

Part 1 – tekst z ośmioma lukami. Należy wybrać jedną z czterech możliwości A, B, C, D. Przeczytaj tekst szybko i postaraj się zdać na intuicję językową. Sprawdź czy w podanym zdaniu nie ma podpowiedzi, która wskazywałaby na to, że brakujące słowo tworzy związek frazeologiczny, kolokację lub jest częścią popularnego zwrotu.

Part 2 – krótki tekst zawierający osiem luk. Na studiach nienawidziłem tej część egzaminu. Zgadnij co autor miał na myśli. Aby poradzić sobie z tą częścią egzaminu należy dużo czytać. Po pewnym czasie człowiek zauważa, że najczęściej pojawiają się tam łączniki np. so, such, as, despite, however, other, if, because, przyimki, czasowniki modalne itp.

Part 3 – od zawsze moja ulubiona część każdego egzaminu – słowotwórstwo. W przypadku CAE, tekst zawiera osiem luk, które musisz uzupełnić na podstawie już podanych słów. Jak ćwiczyć słowotwórstwo? Weź przykładowy artykuł z gazety i poproś znajomego np. z grupy językowej o wykreślenie 8 słów i podaniu Ci innej formy niż ta w tekście np. increasingly – increase. To się nazywa zaradny Polish student. Więcej ćwiczeń na słowotwórstwo znajdziesz również na naszej stronie.

Part 4 – ostatnia już część Use of English. Masz do dyspozycji sześć zdań do przekształcenia (tzw. parafrazy). Zdanie uzupełniamy wstawiając od trzech do sześciu słów – pamiętaj o poprawności gramatycznej, leksykalnej i logicznej całego zdania. Praktyka czyni mistrza – rozwiązuj dużo ćwiczeń tego typu.

PRZYKŁADOWY TEST Z USE OF ENGLISH

Na oficjalnej stronie CambridgeEnglish.org jest dostępny darmowy test próbny na poziomie C1 z kluczem. Zachęcam Cię do pobrania i rozwiązania go w wolnej chwili. Ja również przygotowałem dla Ciebie wyzwanie językowe na poziomie zaawansowanym. Spróbuj swoich sił w poniższym zadaniu (Part 4). Pozostaw swoją odpowiedź w komentarzu. Jeśli udzielisz poprawnej odpowiedzi damy Ci znać pod Twoim wpisem.

1. Tourists didn’t know that food was so expensive in the UK.   IDEA
Tourists ……………………… so much in the UK.

2. Don’t get sad because of his stupid remark.  DOWN
His stupid remark shouldn’t ……………….

3. She was amazed because there were no problems during the rehearsal.  WENT
To her …………………… wrong during the rehearsal.

4. Because I was injured I couldn’t take part in the tournament.  PREVENTED
My ………………….…… part in the tournament.

5. Many people have blamed the mayor for the rise of unemployment.  WIDELY
The mayor …………………………. for the rise of unemployment.

6. Even if she studies hard, Diana won’t pass the test.  HOW
No ………………………….., Diana won’t pass the test.

grammar-practice-b2-c1-gettinenglishJeśli chcesz utrwalić dzisiejsze zagadnienie gramatyczne i skutecznie przygotować się do egzaminów językowych na poziomie B2-C1, pobierz już teraz zbiór ćwiczeń gramatycznych przygotowanych przez naszą redakcję. W e-booku Grammar Practice B2/ C1 czekają na Ciebie ambitne zadania, które pozwolą Ci opanować gramatykę na wysokim poziomie.

Zajrzyj do środka

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE