GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Reklamy świąteczne, których nie będziesz miał dość

2 2 438

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Warto choć na chwilę odnaleźć spokój, aby w pełni cieszyć się czasem spędzonym w rodzinnym gronie. W tym artykule wprowadzę Cię w nieco świąteczny nastrój. Przygotowałem dla Ciebie przegląd najlepszych reklam świątecznych 2016. 

REKLAMY ŚWIĄTECZNE 2016 – CZY JUŻ JE WIDZIAŁEŚ?

Koniec roku to wyjątkowy czas, w którym telewizję i Internet przejmują reklamy świąteczne. Jedne bawią, inne wzruszają do łez. W święta Bożego Narodzenia wszyscy pragniemy tego samego – miłości, radości i ciepła rodzinnych spotkań. Nic więc dziwnego, że najwięksi giganci zacierają już swoje ręce na klientów, którzy chcą poczuć magię świąt. Mówi się, że dobra reklama nie sprzedaje produktów lecz opiera swój przekaz na emocjach i buduje pozytywny wizerunek marki. Najlepszym tego przykładem są ubiegłoroczne reklamy świąteczne. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji ich zobaczyć, to zachęcam już teraz do nadrobienia zaległości. A czym zaskoczą nas reklamodawcy w tym roku? Oto mój subiektywny ranking najciekawszych reklam świątecznych 2016. Zapraszam do oglądania.

1

W Polsce i poza granicami naszego kraju wszyscy zachwycają się reklamą świąteczną od Allegro. O spocie z uroczym dziadkiem w roli głównej, który postanawia nauczyć się języka angielskiego przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii, piszą już nawet za oceanem. Bardzo pozytywnie wypowiadają się m.in. Huffington Post, The Guardian, Daily Telegraph, jak również Buzzfeed i Mashable. W reklamie Allegro nie chodzi tylko o motywację do nauki języka angielskiego czy świetną promocję Polski. Ten internetowy hit niesie ze sobą przesłanie, które może wzruszać do łez.

2

Gdyby nie tegoroczna reklama Allegro, to świąteczny spot Burberry znalazłby się zdecydowanie na pierwszym miejscu. Burzliwa historia Thomasa Burberry – założyciela marki zapiera dech w piersiach. Szkoda tylko, że nie powstanie pełnometrażowy film, który mógłby trafić na duży ekran.

3

Piękną reklamę zaprezentowała także brytyjska marka Marks&Spencer. Pani Mikołajowa wychodzi z cienia męża i to właśnie ona gra pierwsze skrzypce w najnowszym spocie 2016.  Wkracza do akcji, aby spełnić dziecięce marzenia. Jak odnajdzie się w swojej roli?

4

Trzeba przyznać, że w tym roku reklama H&M stoi na naprawdę wysokim poziomie. Główną rolę w świątecznym wideo Come Together gra Adrien Brody, który wciela się w kierownika pociągu, mającego złe wieści dla podróżujących H&M Lines. Zimowa podróż pociągiem jest doskonałym tłem do zaprezentowania najnowszej kolekcji, która urzeka nowoczesną elegancją.

5

Przysłowiowym strzałem w dziesiątkę okazał się również pomysł chińskiego koncernu Huawei. Twórcy reklamy zachęcają, by w święta Bożego Narodzenia odłożyć wszystkie urządzenia mobilne na bok i spędzić wyjątkowe chwile z rodziną. Myślę, że świąteczną kampanię #BePresent powinien obejrzeć każdy miłośnik nowych technologii.

https://www.youtube.com/watch?v=yRoE0d0YL58

6

Całkowitym zaprzeczeniem wcześniejszego przesłania jest spot reklamowy amerykańskiej firmy XFINITY. Całość filmu opiera się na przyjeździe rodziny do dziadków, u których brak Wi-Fi stanowi największy problem dla młodszego pokolenia. Muszę przyznać, że miło ogląda się tę reklamę. Z drugiej jednak strony, spot XFINITY doskonale obrazuje, jak bardzo jesteśmy zależni od dostępu do Internetu.


Świąteczny okres to odpowiedni moment, aby dzielić się radością i pozytywną energią. Nie zapomnij więc udostępnić tego artykułu swoim znajomym. Jeśli widziałeś jeszcze inne reklamy świąteczne, którymi warto się zainteresować, pozostaw link w komentarzu.

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
  1. Katarzyna mówi

    https://youtu.be/TG091LGBhAk
    Co roku świetne reklamy też wypuszcza Tiffany

  2. MOnika mówi

    Reklama Burberry wymiata!!! ;-) W oko wpadła mi także reklama John Lewisa, choć w ubiegłym roku była zdecydowanie lepsza. https://www.youtube.com/watch?v=sr6lr_VRsEo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE