GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

In/ at the end – w końcu poznaj różnicę

0 44 828

Na blogu językowym Gettin’ English staram się odpowiadać na pytania, które często otrzymuję od Was w mailach lub komentarzach. Jakiś czas temu napisała do mnie Paulina. Chciała się dowiedzieć jaka jest różnica między in the end/ at the end. Jeśli i Ty chcesz na trwałe utrwalić poprawne zastosowanie „in the end” i „at the end”, to ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Zapraszam do szybkiej lektury.


IN THE END

Wyrażenie in the end oznacza w końcu/ ostatecznie i jest stosowane, gdy mamy na myśli, że coś miało miejsce po dłuższej chwili oczekiwania lub serii wydarzeń. Spójrz na poniższe przykłady:

Jake worked hard, and in the end, he succeeded.
Jake ciężko pracował i w końcu odniósł sukces.
In the end, we decided to stay in our country.
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pozostanie w naszym kraju.

AT THE END

W przeciwieństwie do wyrażenia in the end, forma at the end łączy się z dopełniaczem (of) oraz rzeczownikiem. Oznacza na końcu/ pod koniec czegoś. Przeanalizuj przykłady:

At the end of the story, the main hero dies.
Na końcu tej historii, główny bohater ginie.
There’s a small cafe at the end of this street.
Na końcu tej ulicy znajduje się mała kawiarnia.

Analogiczne in the beginning oznacza początkowo/ na początku zaś at the beginning na początku czegoś (np. podróży).

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości językowe lub chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na wybrany temat, pozostawcie mi swoje pomysły w komentarzu. W miarę możliwości będziemy publikować kolejne artykuły, o które prosicie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE