GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Mirror, mirror on the wall, czyli o metodzie na szczoteczkę

4 4 631

Dawno, dawno temu Archimedes wyskoczył z wanny krzycząc Eureka. Kilka dni temu miałem podobną sytuację, ale przed lustrem. I nie było to nic w stylu – mirror, mirror on the wall, who’s the fairest of them all (lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?). Jasne, że ja! Patrząc w lustro, pomyślałem sobie, że może warto spożytkować czas przeznaczony na mycie zębów również na naprawdę skuteczną naukę angielskich słówek. W jaki sposób?

NAUKA SŁÓWEK NIE MUSI BYĆ NUDNA

Zgodnie z zaleceniami stomatologów, powinniśmy myć zęby przynajmniej dwa razy w ciągu dnia przez ok. 2-3 minuty. Szybki rachunek matematyczny mówi sam za siebie; mamy do dyspozycji kilka minut w ciągu dnia. Jak maksymalnie wykorzystać ten czas na naukę angielskiego słownictwa? Przepis jest dziecinnie prosty.

Wystarczy wcześniej przygotować samoprzylepne karteczki z angielskimi słówkami/ wyrażeniami, które chciałbyś szczególnie zapamiętać i umieścić je na płytkach lub lustrze. Podczas mycia zębów spoglądaj na nie i powtarzaj w myślach wszystko co widzisz przed sobą. Zamknij oczy i sprawdź, ile zapamiętałeś. Możesz jeszcze dorzucić pozytywną afirmację w postaci „it’s gonna be a fuc#ing good day!” dla lepszego samopoczucia i ready to go!

nauka-słówek-angielski-lustro

Takie rozwiązanie powinno najbardziej ucieszyć wzrokowców, którzy jak wiadomo, uwielbiają przejrzyście zorganizowane listy słówek. Pamiętaj również, iż nauka słownictwa powinna opierać się na zapamiętywaniu pełnych kolokacji i zwrotów, gdyż na dłużej pozostaną w naszej pamięci. Jestem przekonany, iż ta technika świetnie sprawdzi się w formie regularnych powtórek.

POKAŻ NAM JAK TY SIĘ UCZYSZ SŁÓWEK!

Jak podoba Wam się taki sposób utrwalania słownictwa? Śmiało możecie wysłać mi (drogą mailową) zdjęcie swojego lustra i językowych ściągawek. Będę regularnie publikował je w tym wpisie, by zachęcić również innych fanów Gettin’ English do nauki każdego dnia. Na zakończenie tego wpisu, fragment programu The Late Late Show with James Corden. Who’s the fairest of them all? ;)

fiszki-lustro-nauka-słówek-gettinenglish

Może ci się spodobać również
4 Komentarze
 1. Aga mówi

  Love this idea :-)

 2. Katarzyna mówi

  …że wcześniej na to nie wpadłam!!! Czekam na wiecej wskazówek na szybszą naukę angielskiego…

 3. Bart mówi

  Ciekawy pomysł chyba się zmobilizuje.

 4. Anka mówi

  fajny sposób na naukę ;-] Chris Hemsworth mógłby być moim mężem <3 <3

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE