GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 26 – be taken aback

1 2 730

Za każdym razem, gdy tworzymy dla Was Gettinka, staramy się Was zaskoczyć czymś zupełnie nowym a jednocześnie przydatnym. Tak będzie i w tym przypadku. Jesteśmy przekonani, że szybka nauka angielskich słówek jest możliwa tylko wtedy, gdy wykorzystamy elementy słuchania, czytania i oglądania krótkich filmów. W tym Gettinku poznasz wyrażenie be taken aback. Czy już domyślasz się co może oznaczać? Przeczytaj angielską definicję, przykład w zdaniu i sprawdź polski odpowiednik.

be taken aback– to be surprised or shocked by something
Emily was taken aback by his sudden decision.
be taken aback – być zaskoczonym

Na zakończenie obejrzyj film, w którym aktor z serialu Jane the Virgin wraz z żoną chce zaskoczyć swoich znajomych. Co mogli przygotować? Zachęcamy również do sprawdzenia innych Gettinków, gdzie znajdziecie więcej angielskich słówek, dzięki którym nauka nowych zwrotów będzie szybka i skuteczna.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Ania mówi

    Uwielbiam Państwa stronę za tak kreatywne podejście do nauki angielskiego. Dzięki Państwu mogę uczyć się słówek i oglądać tak pozytywne filmiki! :) Dziękuję raz jeszcze.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE