GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Uzupełnianie luk w tekście na CAE

4 31 232

Dziś zapraszam do pierwszej odsłony ćwiczeń, dzięki którym szybciej przygotujesz się do egzaminu Cambridge English: Advanced. W tym artykule bierzemy na ruszt jedno z zadań, które z całą pewnością pojawi się w sekcji Reading & Use of English, czyli  Open Cloze. W zdaniu tego typu należy uzupełnić luki w ciągłym tekście, wstawiając w każdą z nich jeden wyraz. Ta część egzaminu wymaga dużego obycia z językiem angielskim. Mam nadzieję, że najważniejsze struktury leksykalno-gramatyczne masz w małym palcu, gdyż będą pomocne.

JAK NAJLEPIEJ PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TEJ CZĘŚCI USE OF ENGLISH?

Możesz również wykonać samodzielne ćwiczenia na uzupełnianie luk na podstawie źródeł dostępnych w Internecie. W edytorze tekstu wklej np. niedługi artykuł, fragment książki i usuń kilka wyrazów. W zadaniach typu Open Cloze brakuje najczęściej przyimków, przedimków, zaimków lub przeróżnych określników. W tekście mogą się pojawić czasowniki posiłkowe/ modalne, elementy strony biernej, związki frazeologiczne, wyrażenia idiomatyczne oraz kolokacje. Przygotowane przez Ciebie ćwiczenia na Use of English najlepiej wydrukować z kluczem odpowiedzi i rozwiązać dopiero po kilku dniach.

OPEN CLOZE – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA

grammar-practice-b2-c1-gettinenglishRozwiąż już teraz przykładowe zadania na uzupełnianie luk w tekście, które pochodzą z naszego najnowszego e-booka Grammar Practice B2/ C1. Znajdziesz w nim 120 dodatkowych zdań typu Open Cloze do uzupełnienia, jak również transformacje, tłumaczenia fragmentów zdań oraz ćwiczenia sprawdzające opanowanie struktur gramatycznych, które najczęściej pojawiają się na egzaminie CAE. Ten wielostronicowy e-book skutecznie zmotywuje Cię do dalszej nauki i zwiększy Twoje szanse na zdanie egzaminu językowego na poziomie B2/ C1.

Zajrzyj do środka

 

 

Może ci się spodobać również
4 Komentarze
 1. Gabriel mówi

  Odpowiedzi: but, when, far, reason, off, spite, to, able, on, have, due, apart, carried, granted, once.
  Najdłużej się zeszło z czwartym, ale trochę myślenia i wpadłem. Fajne.

 2. Evelar mówi

  moglby ktos podac prawidlowe odpowiedzi?

 3. FCE mówi

  Niektórzy uczniowie uważają, że jest to najtrudniejsza część całego egzaminu. I mogą mieć poniekąd rację! Sprawdza on szeroki zakres gramatyki, słownictwa i trzeba być w stanie zmienić nieformalny język, na formalny, aktywny w pasywny i wiele więcej! Ciekawe przykłady.

 4. Renia mówi

  Fajne testy i niektóre podchwytliwe. Proszę o więcej bo w tym roku chce zdać Cambridgea :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE