GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Fling, sunset & wakacyjne grafiki do pobrania – sierpień 2018

2 2 442

Choć ostatni wakacyjny miesiąc minął zdecydowanie za szybko, to cieszę się, że w sierpniu udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu na przygotowanie nowych wpisów, które pojawiły się na facebookowym i instagramowym profilu Gettin’ English. Wrzesień również zapowiada się niezwykle pracowicie. Już niedługo na stronie Anglokursy.pl pojawi się mój autorski kurs internetowy Pokochaj Angielskie Czasowniki Złożone B1-B2. Przyznam szczerze, że nie mogę się już doczekać! Tymczasem sprawdźmy, co działo się w ostatnich tygodniach na Gettin’ English. Dodam jeszcze, że dla stałych czytelników Gettin’ English przygotowałem mały upominek – wakacyjne grafiki do nauki angielskich słówek, które możesz pobrać za darmo. Życzę miłej nauki. 

WAKACYJNY ROMANS 

Wakacje to czas, w którym możemy oderwać się od codziennych trosk i obowiązków. Atmosfera zabawy sprawia, że niektórzy chętniej poddają się porywom serca i decydują się na przelotny romansfling. Spójrz na zdanie:

 • Ashley had a quick fling with a Spanish guy she met on holiday

A jeżeli masz ochotę na wakacyjny romans z książką, odsyłam Cię do mojej księgarni BookTown.pl, gdzie znajdziesz wciągającą materiały do nauki angielskiego. Czytaj, ucz się słówek i gramatyki w kontekście. 

 

SUNSET & SUNDOWNER – NAUKA SŁÓWEK NA INSTAGRAM

Już wyjaśniam. Sundowner to w brytyjskiej odmianie języka angielskiego drink pijany wieczorem, najczęściej o zachodzie słońca. 

ANGIELSKIE WYRAŻENIE UP IN THE AIR

Dzisiejszy zwrot może się przydać w kontekście planowania urlopu. W języku polskim najbliższymi odpowiednikami tego wyrażenia są: niepewny, pod znakiem zapytania lub palcem na wodzie pisane. Spójrzmy na przykłady: 

 • My holiday plans are still up in the air because I’m not sure when I can get away from work.
 • Everything seems to be up in the air at the moment.

IN A JAM – NAUKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA 

Pytanie: Why were the little blueberries upset?
Odpowiedź: Because their parents were in a jam! 

Żarty, żartami, ale tu rozgrywa się życiowy dramat. Wyrażenie be in a jam oznacza w tym wypadku „być w tarapatach/ trudnej sytuacji

BONUS – WAKACYJNY ZESTAW GRAFIK DO NAUKI SŁÓWEK

Jako bonus dorzucam tym razem zestaw wakacyjnych słówek w miłej dla oka oprawie graficznej. Jeśli lubisz nasze wpisy, e-booki i kursy online, zapisz się także do newslettera Gettin’ English. Średnio co dwa tygodnie otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail językowe inspiracje i dodatkowe materiały, przypominajkę o nowych artykułach oraz informację o promocjach na BookTown.pl i Anglokursy.pl. Bądź na bieżąco z Gettin’ English. 

POBIERZ ZESTAW GRAFIK

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
 1. Andrzej mówi

  Dzień dobry,
  często korzystam z internetowych słowników jednak mam wątpliwości co do ich wiarygodności. W jednym ze słowników (link poniżej) przy opisie rzeczownika „credit [uncountable] – wiara, akceptacja (np. dla swoich przekonań)” podany jest przykład jego zastosowania: „I gave him a credit that he would do that task, but he deceived me.

  Dlaczego przed rzeczownikiem „credit [uncountable]” znajduje się „a”? przy opisie rzeczownika „credit – wiara, akceptacja (np. dla swoich przekonań)”

  Wdzięczny będę za odpowiedź, gdyż przypadków gdzie w podanym słowniku przed rzeczownikiem uncountable znajduje się „a” jest więcej.

  Pozdrawiam serdecznie
  Andrzej

  1. GettinEnglish mówi

   Dzień dobry Andrzej,
   Poprawna forma to give sb credit (for) sth, np. „He was given credit for completing the work so quickly.” (Cambridge Dict). Zawsze warto rzucić okiem na angielsko-angielskie słowniki, aby zweryfikować swój tok myślenia :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE