GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Fling, sunset & wakacyjne grafiki do pobrania – sierpień 2018

2 2 270

Choć ostatni wakacyjny miesiąc minął zdecydowanie za szybko, to cieszę się, że w sierpniu udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu na przygotowanie nowych wpisów, które pojawiły się na facebookowym i instagramowym profilu Gettin’ English. Wrzesień również zapowiada się niezwykle pracowicie. Już niedługo na stronie Anglokursy.pl pojawi się mój autorski kurs internetowy Pokochaj Angielskie Czasowniki Złożone B1-B2. Przyznam szczerze, że nie mogę się już doczekać! Tymczasem sprawdźmy, co działo się w ostatnich tygodniach na Gettin’ English. Dodam jeszcze, że dla stałych czytelników Gettin’ English przygotowałem mały upominek – wakacyjne grafiki do nauki angielskich słówek, które możesz pobrać za darmo. Życzę miłej nauki. 

WAKACYJNY ROMANS 

Wakacje to czas, w którym możemy oderwać się od codziennych trosk i obowiązków. Atmosfera zabawy sprawia, że niektórzy chętniej poddają się porywom serca i decydują się na przelotny romansfling. Spójrz na zdanie:

  • Ashley had a quick fling with a Spanish guy she met on holiday

A jeżeli masz ochotę na wakacyjny romans z książką, odsyłam Cię do mojej księgarni BookTown.pl, gdzie znajdziesz wciągającą materiały do nauki angielskiego. Czytaj, ucz się słówek i gramatyki w kontekście. 

 

SUNSET & SUNDOWNER – NAUKA SŁÓWEK NA INSTAGRAM

Już wyjaśniam. Sundowner to w brytyjskiej odmianie języka angielskiego drink pijany wieczorem, najczęściej o zachodzie słońca. 

ANGIELSKIE WYRAŻENIE UP IN THE AIR

Dzisiejszy zwrot może się przydać w kontekście planowania urlopu. W języku polskim najbliższymi odpowiednikami tego wyrażenia są: niepewny, pod znakiem zapytania lub palcem na wodzie pisane. Spójrzmy na przykłady: 

  • My holiday plans are still up in the air because I’m not sure when I can get away from work.
  • Everything seems to be up in the air at the moment.

IN A JAM – NAUKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA 

Pytanie: Why were the little blueberries upset?
Odpowiedź: Because their parents were in a jam! 

Żarty, żartami, ale tu rozgrywa się życiowy dramat. Wyrażenie be in a jam oznacza w tym wypadku „być w tarapatach/ trudnej sytuacji

BONUS – WAKACYJNY ZESTAW GRAFIK DO NAUKI SŁÓWEK

Jako bonus dorzucam tym razem zestaw wakacyjnych słówek w miłej dla oka oprawie graficznej. Jeśli lubisz nasze wpisy, e-booki i kursy online, zapisz się także do newslettera Gettin’ English. Średnio co dwa tygodnie otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail językowe inspiracje i dodatkowe materiały, przypominajkę o nowych artykułach oraz informację o promocjach na BookTown.pl i Anglokursy.pl. Bądź na bieżąco z Gettin’ English. 

POBIERZ ZESTAW GRAFIK

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE