GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 31 – hit on

2 9 810

Czy jesteś osobą, która obchodzi dzień świętego Walentego? A może uważasz, że należy okazywać swoje uczucia każdego dnia? Niezależnie od swojej odpowiedzi, luty to świetna okazja do tego, aby poznać walentynkowe słówka po angielsku oraz inne wyrażenia, które odnoszą się do związków. Dziś zaczynamy od czasownika złożonego hit on somebody. Przeczytaj angielską definicję, przykładowe zdanie oraz polskie tłumaczenie. Poniżej znajdziesz również inne phrasal verbs oraz bardzo ciekawy film, który idealnie pasuje do dzisiejszego wpisu. Życzymy miłej nauki.

hit on somebody– start a conversation with someone because you are sexually attracted to them
Mike really knows how to hit on women in a club.
hit on somebody – uderzać do kogoś, podrywać/ zarywać do kogoś (AmE)

Na zakończenie tego wpisu, poznaj jeszcze kilka wyrażeń, które często pojawiają się w rozmowach lub filmach. Mamy nadzieję, że walentynkowe słówka po angielsku, którymi podzieliliśmy się z Tobą w tym Gettinku, szybko wykorzystasz w codziennym życiu. Więcej ciekawych zwrotów, szukaj również na naszym kanale na YouTube.

Jeśli przychodzą Ci na myśl jeszcze inne wyrażenia związane z miłością, daj znać w komentarzu. Podziel się tym wpisem ze znajomymi w mediach społecznościowych.

ask somebody out – umówić się, zaprosić kogoś (np. na randkę)
break up with somebody – zerwać z kimś, rozstać się
chat somebody up – podrywać kogoś
drift apart – oddalać się od siebie
fall for somebody – zakochać się w kimś
get back together – wrócić do siebie
go out with somebody – chodzić z kimś
hit it off with somebody – złapać z kimś dobry kontakt
lead somebody on – oszukiwać kogoś
make out – całować się, obściskiwać się
make up – pogodzić się
settle down – ustatkować się (w życiu)
split up with somebody – zerwać z kimś
turn somebody on – podniecać kogoś, interesować kogoś
Może ci się spodobać również
2 Komentarze
  1. Serduszko mówi

    mnie na myśl przychodzą także love at first sight (miłość od pierwszego wejrzenia), pop the question (oświadczyc się) <3

  2. Magda mówi

    Wzruszający film i przydatne słówka. Udostępniam mojej drugiej połówce :*

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE