GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 53 – take a rain check

2 5 636

W dzisiejszej lekcji weźmiemy pod lupę amerykańskie wyrażenie take a rain check, które na dobre przyjęło się w mowie potocznej. Zachęcam do uważnego zapoznania się z definicją, przykładem oraz polskim tłumaczeniem dla lepszego utrwalenia nowej frazy.


WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O TAKE A RAIN CHECK

 

take a rain check – is used to tell somebody that you cannot accept an invitation now, but you may accept it later

A: Do you want to go to the movies tonight?
              B: I’m tired so I’ll take a rain check.

take a rain check – przesunąć coś w czasie/ chętnie innym razem

Take a rain check to potoczne i bardzo ciekawe wyrażenie, które weszło do codziennego użycia prosto z plenerowych wydarzeń sportowych. W przypadku odwołania meczu z powodu warunków atmosferycznych, jak np. deszczu, kibic otrzymywał tzw. rain check, czyli bilet, z którego mógł skorzystać w późniejszym terminie.

Poniżej przedstawiam kilka dodatkowych przykładów, które pozwolą Ci zapamiętać ten zwrot na dłużej.

Jeżeli masz ochotę poznać więcej angielskich zwrotów z deszczem w tle, przeczytaj również artykuł Jesienna Rozmowa o Pogodzie na blogu G’E. Don’t take a rain check on this!

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE