GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

I could murder a pizza! – apetyczny zwrot

3 4 440

Czy wiedziałeś, że 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy? Aż mi ślinka cieknie na samą myśl o tych wszystkich dodatkach (toppings), które wylądują na cieście (dough), a później na moim talerzu. Jeżeli masz dziś ochotę na przysłowiowe niebo w gębie i szczyptę językowego smaczku, to dobrze trafiłeś. Żeby nie trzymać Cię dłużej w apetycznej niepewności od razu przejdę do konkretów, czyli zwrotu I could murder

Dzisiejsze wyrażenie w żadnym wypadku nie nawiązuje do popularnych opowiadań i kryminałów językowych. Zwrot I could murder należy do języka potocznego i niesie ze sobą wiadomość, iż ktoś jest tak głodny (be starving) lub spragniony (parched), że najchętniej „spałaszowałby” coś na szybko. Spójrzmy na poniższe minidialogi:


Paul: Do you feel like eating out now?
Tom: Sure. I’m starving. I could murder a pizza.

John: I bet you’re tired after a hard day at work. Would you like something to drink?
Isabella: Yes, I could murder a glass of wine. 


Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że czytanie to jeden z przyjemniejszych i niewątpliwe skutecznych sposobów przyswajania słownictwa i utrwalania zagadnień gramatycznych. Jeśli już dawno nie zaglądałeś do sekcji czytanie ze zrozumieniem na Gettin’ English, najwyższy czas to zrobić. Gorąco zachęcam Cię do przeczytania krótkiego artykułu Delayed Flight Equals Pizza, w którym czeka na Ciebie ciekawa historia oraz e-book z praktycznymi ćwiczeniami do samodzielnej nauki angielskiego. Chop-chop! 

Może ci się spodobać również
3 Komentarze
 1. Agata Pruszyńska mówi

  Nie wiem co jest takiego w pizzy, ale bardzo lubię ją jeść, jak pewnie wiele innych osób :) Zarówno domowa, jak i ta z dobrej pizzerii są przepyszne. Sam zwrot 'I could murder a pizza’ idealnie oddaje to, z jak wielką niecierpliwością zawsze czekam na dowiezienie mojej ulubionej pizzy :)

  1. GettinEnglish mówi

   Najgorsze jest to, że I could murder a pizza every single day :D

   1. Agata Pruszyńska mówi

    Hahaha, yes – it’s so true in my case as well, but if I did it, I would have to let my all clothes out all the time.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE