GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

I could murder a pizza!

3 2 670

Czy wiedziałeś, że 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy? Aż mi ślinka cieknie na samą myśl o tych wszystkich dodatkach (toppings), które wylądują na cieście (dough), a później na moim talerzu. Jeżeli masz dziś ochotę na przysłowiowe niebo w gębie i szczyptę językowego smaczku, to dobrze trafiłeś. Żeby nie trzymać Cię dłużej w apetycznej niepewności od razu przejdę do konkretów, czyli zwrotu I could murder

Dzisiejsze wyrażenie w żadnym wypadku nie nawiązuje do popularnych opowiadań i kryminałów językowych. Zwrot I could murder należy do języka potocznego i niesie ze sobą wiadomość, iż ktoś jest tak głodny (be starving) lub spragniony (parched), że najchętniej „spałaszowałby” coś na szybko. Spójrzmy na poniższe minidialogi:


Paul: Do you feel like eating out now?
Tom: Sure. I’m starving. I could murder a pizza.

John: I bet you’re tired after a hard day at work. Would you like something to drink?
Isabella: Yes, I could murder a glass of wine. 


Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że czytanie to jeden z przyjemniejszych i niewątpliwe skutecznych sposobów przyswajania słownictwa i utrwalania zagadnień gramatycznych. Jeśli już dawno nie zaglądałeś do sekcji czytanie ze zrozumieniem na Gettin’ English, najwyższy czas to zrobić. Gorąco zachęcam Cię do przeczytania krótkiego artykułu Delayed Flight Equals Pizza, w którym czeka na Ciebie ciekawa historia oraz e-book z praktycznymi ćwiczeniami do samodzielnej nauki angielskiego. Come on, chop-chop!