GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

I’ve got a thing for you, czyli 8 zwrotów miłosnych na Walentynki

0 10 550

Dzień Zakochanych (Valentine’s Day) dla jednych to święto przepełnione komercyjnymi zabiegami marketingowymi, dla innych wyjątkowa okazja do wyznania miłości. Nie zagłębiajmy się zbytnio w owe miłosne przepychanki, troskę i czułość do drugiej osoby należy bowiem okazywać każdego dnia, nie tylko 14 lutego. I o to głównie chodzi w związku, prawda?

Zapewniać o swoich uczuciach można na wiele sposobów. Dzisiaj podrzucam 8 zwrotów miłosnych po angielsku, które możesz wypowiedzieć, gdy nadejdzie właściwy moment. Rozwiąż szybki test i sprawdź poprawne odpowiedzi. 

Warto mieć na uwadze, że wyrażeń odnoszących się do spraw sercowych w języku angielskim jest znacznie więcej. Niezależnie od tego, czy jesteś wylewny w sferze uczuć, czy też zimny jak lód, kilka miłosnych czasowników złożonych na pewno Ci nie zaszkodzi.  Znajdziesz je w tym walentynkowym Gettinku. 


be into somebody – być kimś zainteresowanym
have a crush on somebody – być zadurzonym w kimś
be meant to be together – być dla siebie stworzonym
have a soft spot for – mieć do kogoś słabość

from the bottom of my heart – z głębi serca
Prince Charming – książe z bajki
have a thing for somebody – żywić do kogoś uczucie
madly in love – szalenie zakochany

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

E-book czasowniki modalne

Teoria i ćwiczenia w jednym miejscu.

SPRAWDŹ
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE