GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 47 – from scratch

1 2 846

Większość z nas czyni mniejsze lub większe postanowienia noworoczne. Anglicy często mawiają, że w nowym roku warto rozpocząć wszystko „from scratch”. Co właściwie oznacza ten idiom? Odpowiedzi szukaj w najnowszym Gettinku.


ANGIELSKI IDIOM FROM SCRATCH

Przyznaj się. Ile to już razy, obiecałeś sobie, że wraz z nastaniem nowego roku zmienisz coś w swoim życiu? Nowy rok – nowy rozdział… Ostatnie dni grudnia to idealny moment na refleksję i osobiste podsumowanie. Nawet jeśli nie udało Ci się zrealizować wszystkich planów, to i tak warto docenić dobre chwile, które dane Ci było przeżyć w ostatnich miesiącach. Nasuwa mi się na myśl angielski idiom from scratch, który świetnie dopełni dzisiejszą tematykę. Dlaczego? Przeczytaj poniższą definicję, przykład oraz polskie tłumaczenie, a wszystko stanie się jasne.

from scratch – from the very beginning
Did you make this dish from scratch? It’s scrummy!
from scratch – od początku, od zera, od podstaw

Z łatwością zapamiętasz idiom from scratch jeśli obejrzysz poniższy film na temat firmy Hello Fresh. W wielkim skrócie, Hello Fresh skupia się na cotygodniowej dostawie świeżego jedzenia wprost pod drzwi Twojego domu. Można również skorzystać z aplikacji, w której znajdziemy cały szereg przepisów na zdrowe posiłki. Wszystkie potrawy jesteś w stanie przygotować samodzielnie od podstaw, nawet jeśli nie uważasz się za wybitnego kucharza. Brzmi nieźle, prawda?

Większość z nas czyni mniejsze lub większe postanowienia noworoczne. Anglicy często mawiają, że w nowym roku warto rozpocząć wszystko „from scratch”. Co właściwie oznacza ten idiom? Odpowiedzi szukaj w najnowszym Gettinku.


Teraz już wiesz, jak zastosować w praktyce angielski idiom from scratch. Sprawdź także pozostałe Gettinki, które opublikowaliśmy w 2016. Szybka powtórka nie zaszkodzi.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Magda mówi

    Super artykuł!
    A gdzie można najkorzystniej kupić takie kostki różnorodne?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE