GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 20 – cop out

0 5 251

Witaj w kolejnym Gettinku. W dzisiejszej mini-lekcji podzielę się z Tobą przydatnym czasownikiem frazowym – cop out. Tak, będzie trochę o policji. Cop out to nieformalne wyrażenie, które warto wykorzystać w rozmowie ze znajomymi. Przeczytaj angielską definicję, przykładowe zdanie oraz polskie tłumaczenie. Jak zawsze dorzucamy filmik, dzięki któremu łatwiej będzie Ci zapamiętać nowe wyrażenie. Ze względu na język, film przeznaczony dla osób pełnoletnich.

cop out – to avoid doing something that you should do because your are lazy or afraid
I need your help so I hope you will not cop out at the last minute.
cop out – wymigać się

Pozostając w tematyce służb mundurowych, sprawdź jeszcze nasz wpis – angielski w policji. Tylko nie próbuj się cop out, ponieważ prezentujemy najważniejsze słownictwo związane z przestępstwami i nie tylko. Dowiesz się m.in. jak zgłosić kradzież na posterunku policji.

Jak podobał Ci się ten Gettinek? Daj znać w komentarzu.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE