GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 44 – turn into a pumpkin

0 4 300

Halloween tuż tuż. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy Gettinka, w którym jak zawsze znajdziesz praktyczny zwrot. Dowiesz się także jak nazywają się poszczególne elementy dyni po angielsku.

Halloween to bardzo rozrywkowe święto w krajach anglosaskich. Co roku gromady przebranych dzieci chodzą od domu do domu w poszukiwaniu słodkich niespodzianek (treats) przygotowanych przez sąsiadów. Niektórzy dorośli organizują w tym czasie bale kostiumowe (fancy-dress party) w domach lub wychodzą zaszaleć na mieście. W naszym kraju Halloween w dalszym ciągu jest traktowane jako sprzeczne z polskimi zwyczajami i niekiedy wzbudza kontrowersje. Niezależnie od tego, po której stronie barykady stoisz, wykorzystaj dzisiejszy wpis do nauki angielskiego. W tym artykule pojawi się praktyczny idiom oraz budowa dyni po angielsku. Wyznaję zasadę, iż warto uczyć się słówek z różnych dziedzin życia. Kto wie, może wykorzystasz zdobytą wiedzę już niedługo. Na początku zaczniemy od Gettinka – turn into a pumpkin. Zapraszam do nauki oraz zapoznania się z wcześniejszym wpisem – słownictwo i gotowa lekcja na Halloween dla nauczycieli.

turn into a pumpkin – go to sleep especially around midnight
Let’s start watching the movie now. As you know, I turn into a pumpkin pretty early.
turn into a pumpkin – iść spać (zwykle koło północy)

Mała ciekawostka. Powyższy zwrot jest ściśle związany z baśnią o Kopciuszku (Cinderella). Zapewne pamiętasz, że o północy piękna karoca zmienia się z powrotem w dynią, co oznacza dla Kopciuszka zakończenie imprezy. Pora pójść spać!

BUDOWA DYNI PO ANGIELSKU – SŁOWNICTWO

Latarnia z dyni (jack-o-lantern) to obowiązkowy element na każdej imprezie halloweenowej. Drążenie dyni nie wymaga szczególnych zdolności – wystarczy puścić wodze fantazji. Zanim rozpoczniesz przygotowania do Halloween, poznaj budowę dyni w języku angielskim. Mam nadzieję, że zapamiętasz dzisiejszy idiom oraz poniższe słówka na dłużej.

anatomia-dyni-angielskie-slownictwo-gettinenglish

1. stem – łodyga
2. lid – wieko, pokrywa
3. cavity – otwór
4. tendril – wąs (rośliny pnącej)
5. rind/ skin – skórka
6. pulp – miąższ
7. seeds – pestki


Teraz już wiesz jak wygląda budowa dyni po angielsku. Czy przychodzą Ci na myśl jeszcze inne słówka związane z Halloween? Koniecznie daj znać w komentarzu i nie zapomnij udostępnić tego wpisu swoim znajomym. Dzięki wielkie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE