GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Lunch atop a Skyscraper – historia zdjęcia

0 2 179

Robotnicy, którzy w tym czasie korzystali z przerwy obiadowej, właściwie wisieli w powietrzu – niemal 69 pięter na ziemią – możesz to sobie wyobrazić? W trakcie budowy drapacza chmur (skyscraper) RCA Building na Rockefeller Centre, zaproszono fotografów, którzy mieli zobaczyć jak wysoki będzie budynek w niedalekiej przyszłości. Zrobili dziesiątki ciekawych zdjęć na prośbę developera (coś w stylu ustawki polskich celebrytów z paparazzi) i na tym się skończyło. Cisza przez parę miesięcy.

Czemu? W tym czasie budynki tego typu rosły jak grzyby po deszczu (mushroom) i dla większości mieszkańców Nowego Jorku, ich miasto było jednym wielkim placem budowy (construction site). Pewnego dnia w prasie pojawiło się zdjęcie, które załączyłem poniżej. Na tyle zaciekawiło czytelników, że szybko zostało okrzyknięte (hailed) „częścią amerykańskiej historii”. Imigranci budujący siłę Nowego Jorku, stali się niejako symbolem wznoszenia nadziei i marzeń o Ameryce dla kolejnych pokoleń (również dla polskich imigrantów).

lunch-atop-skyscraper-new-york-construction-workers-crossbeam

Niewielu jednak wie, że w tym dniu wykonano jeszcze jedno zdjęcie. Przedstawia ono robotników odpoczywających na belce (girder) jakby wysokość nie przeszkadzała im w drzemce. Przerażające ale i jednocześnie fascynujące. Nie uważasz?

Chcesz więcej infomacji na temat zdjęcia Lunch atop a Skyscraper? Zobacz załączony film (w angielskiej wersji).

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE