Robotnicy, którzy w tym czasie korzystali z przerwy obiadowej, właściwie wisieli w powietrzu (niemal 69 pieter na ziemią – możesz to sobie wyobrazić?). W trakcie budowy drapacza chmur RCA Building na Rockefeller Centre, zaproszono fotografów, którzy mieli zobaczyć jak wysoki będzie budynek w niedalekiej przyszłości. Zrobili dziesiątki ciekawych zdjęć na prośbę developera (coś w stylu ustawki polskich celebrytów z paparazzi) i na tym się skończyło. Cisza przez parę miesięcy.

Czemu? W tym czasie budynki tego typu rosły jak grzyby po deszczu i dla większości mieszkańców Nowego Jorku ich miasto było jednym wielkim placem budowy. Pewnego dnia w prasie pojawiło się zdjęcie, które załączyłem poniżej. Na tyle zaciekawiło czytelników, że szybko zostało okrzyknięte „częścią amerykańskiej historii”. Imigranci budujący siłę Nowego Jorku, stali się niejako symbolem wznoszenia nadziei i marzeń o Ameryce dla kolejnych pokoleń (również dla polskich imigrantów).

lunch-atop-skyscraper-new-york-construction-workers-crossbeam

Niewielu jednak wie, że w tym dniu wykonano jeszcze jedno zdjęcie. Przedstawia ono robotników odpoczywających na cienkiej belce jak gdyby wysokość nie przeszkadzała im w drzemce. Przerażające ale i jednocześnie fascynujące. Nie uważasz?

Chcesz więcej infomacji na temat tego zdjęcia? Zobacz załączony film (w angielskiej wersji).

reklama szkoła językowa nowa1

You need to login or register to bookmark/favorite this content.