GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Egzamin TELC z języka angielskiego – najważniejsze informacje

0 77 519

DLACZEGO WARTO PODEJŚĆ DO TELC?

Egzamin telc z języka angielskiego to jeden z najpopularniejszych certyfikatów powszechnie uznawanych na arenie międzynarodowej. Jest świadectwem opanowania języka angielskiego zgodnie z wytycznymi Rady Europy, która jasno określa system nauczania oraz testowania kompetencji językowych (Common European Framework of Reference). Certyfikat telc na poziomie B1/B2 pozwala na ubieganie się o:

  • stypendium programu Erasmus i Socrates jeśli chcesz studiować za granicą,
  • posadę w służbie cywilnej (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2009 – Dz. U. nr 218, poz. 1695) w ramach postępowania kwalifikacyjnego.
  • pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej (minimalna znajomość języka angielskiego na poziomie B2)
PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINU TELC JESZCZE SKUTECZNIEJ
Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu TELC to koniecznie sprawdź ofertę e-booków i audiobooków, które przygotowaliśmy dla Ciebie w naszym sklepie internetowym.
Zobacz ofertę

Egzaminy telc można zdawać na wszystkich poziomach zaawansowania od A1 po C2. Dodatkowo zdający mogą sami wybrać jaki zakres materiału interesuje ich najbardziej. Wyróżniamy następujące rodzaje egzaminów:

  • telc English Junior
  • telc English School
  • telc English University
  • telc English Business
  • telc English Hotel and Restaurant
  • telc English Technical

Certyfikaty telc uchodzą za nieco łatwiejsze od egzaminów takich jak Cambridge English: First czy CAE. Zaletą egzaminu jest sprawdzanie umiejętności komunikowania się w codziennym życiu – dialogi w hotelu, na dworcu, pytanie o drogę czy odprawa na lotnisku. Nasz zespół opracował zakładkę Everyday English, w której znajdziesz przykładowe dialogi sytuacyjne, przydatne słownictwo, wyrażenia oraz gotowe materiały do nauki dostosowane do wymogów egzaminu telc.

Wielu z Was ucieszy informacja, że zdecydowanie mniejszy nacisk kładzie się na zagadnienia gramatyczne (w części pisemnej), ale mają one wpływ na ocenę końcową w przypadku pisania listów lub na egzaminie ustnym. Egzaminy pisemne są wysyłane do Frankfurtu nad Menem natomiast część ustna oceniana jest przez uprawnionych egzaminatorów w szkole językowej lub instytucji przeprowadzającej egzamin telc. Aby zdać test, należy uzyskać co najmniej 60% na egzaminie pisemnym jak i ustnym. Świadectwo można odebrać po 5-8 tygodniach. Koszt egzaminu zależy od liczby zainteresowanych oraz kursu euro – jest to przedział: 250zł – 550zł. Certyfikat jest ważny przez całe życie!

JAK WYGLĄDA EGZAMIN PISEMNY TELC Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO?

Część pisemna zawiera teksty do czytania (reading comprehension), słuchanie ze zrozumieniem (listening comprehension), zadania gramatyczno-leksykalne (language elements) oraz pisanie (writing). W zależności od poziomu zaawansowania struktura każdego z egzaminów może nieco się różnić. Pobierz przykładowe arkusze egzaminu telc, które pochodzą z oficjalnej strony GmBH.

ARKUSZ A2

Zobacz arkusz

ARKUSZ B1

Zobacz arkusz

ARKUSZ B2

Zobacz arkusz

JAK MOŻESZ SKUTECZNIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINU?

Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił na egzaminie telc skorzystaj z materiałów dostępnych na naszej stronie. Jeśli chcesz mieć pewność rzetelnego przygotowania do egzaminu, możesz zapisać się na kurs przygotowawczy Gettin’ English telc Exam. Dzięki nauce online w krótkim czasie udoskonalisz wszystkie sprawności testowane na egzaminie telc z języka angielskiego. Profesjonalna kadra specjalizująca się w przygotowaniu kursantów do telc pomoże Ci pomyślnie zdać egzamin końcowy. Na zakończenie kursu przeprowadzamy mock exam (test próbny).

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE