GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 34 – it sucks!

0 4 050

Bardzo często mówi się, że domeną narodową mieszkańców naszego kraju jest narzekanie. Ale ile można słuchać tego marudzenia na temat pogody, polityki lub pracy? Starajmy się nie narzekać i wiecznie wyszukiwać sobie problemów, bo nie o to chodzi w życiu. Lepiej skupić się na nauce języka angielskiego! Dziś będzie o wyrażeniu it sucks, który jak się domyślasz ma wiele wspólnego z narzekaniem. Uczysz się angielskiego, aby być lepiej rozumianym w swoim środowisku lub dla własnej satysfakcji. Zwrot it sucks zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie, ponieważ jest tak głęboko zakorzenioną frazą we współczesnej angielszczyźnie, że jego nieznajomość jest niedopuszczalna!

Dla wielu osób it sucks jest bardzo prymitywnym i wulgarnym stwierdzeniem. Jest to jednak świetny sposób na narzekanie i upodobali go sobie głównie Amerykanie. Przeczytaj już teraz poniższą definicję, użycie w zdaniu oraz polskie tłumaczenie.

it sucks – is used when we want to say that something is bad
My salary is low and basically this job sucks!
it sucks – coś jest do bani / do dupy

 

Jeśli w dalszym ciągu mało Ci języka angielskiego, to sprawdź wpis na temat praktycznych zwrotów, które ułatwią Ci dodatkowo wyrażanie swojej frustracji. Złość i narzekanie? Brzmi jak wybuchowa mieszanka językowa, którą warto opanować już dziś!