GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 34 – it sucks!

0 5 714

Bardzo często mówi się, że domeną narodową mieszkańców naszego kraju jest narzekanie. Ale ile można słuchać tego marudzenia na temat pogody, polityki lub pracy? Starajmy się nie narzekać i wiecznie wyszukiwać sobie problemów, bo nie o to chodzi w życiu. Lepiej skupić się na nauce języka angielskiego! Dziś będzie o wyrażeniu it sucks, który jak się domyślasz ma wiele wspólnego z narzekaniem. Uczysz się angielskiego, aby być lepiej rozumianym w swoim środowisku lub dla własnej satysfakcji. Zwrot it sucks zdecydowanie ułatwi Ci to zadanie, ponieważ jest tak głęboko zakorzenioną frazą we współczesnej angielszczyźnie, że jego nieznajomość jest niedopuszczalna!

Dla wielu osób it sucks jest bardzo prymitywnym i wulgarnym stwierdzeniem. Jest to jednak świetny sposób na narzekanie i upodobali go sobie głównie Amerykanie. Przeczytaj już teraz poniższą definicję, użycie w zdaniu oraz polskie tłumaczenie.

it sucks – is used when we want to say that something is bad
My salary is low and basically this job sucks!
it sucks – coś jest do bani / do dupy

 

Jeśli w dalszym ciągu mało Ci języka angielskiego, to sprawdź wpis na temat praktycznych zwrotów, które ułatwią Ci dodatkowo wyrażanie swojej frustracji. Złość i narzekanie? Brzmi jak wybuchowa mieszanka językowa, którą warto opanować już dziś!

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE