GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Jak wygląda pisanie na egzaminie IELTS?

0 10 866

Egzamin IELTS jest podzielony na cztery części: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. W tym artykule pragniemy przybliżyć Tobie najważniejsze kwestie związane z trzecią częścią egzaminu, czyli writing. Dowiesz się krok po kroku jak wygląda pisanie na egzaminie IELTS General Training.

PRZYGOTUJ SIĘ DO EGZAMINU IELTS JESZCZE SKUTECZNIEJ
Jeżeli przygotowujesz się do egzaminu IELSTS to koniecznie sprawdź ofertę e-booków w naszym sklepie internetowym BookTown.pl, dzięki którym powtórzysz zagadnienia i przystąpisz ze spokojem do egzaminu językowego IELTS.
Zobacz ofertę

JAK WYGLĄDA CZĘŚĆ TRZECIA – WRITING?

Ta część testu weryfikującego Twoją znajomość angielskiego trwa 60 minut. Każda minuta jest na wagę złota, gdyż masz do napisania dwa zadania (Task 1 / Task 2). Każda wypowiedź pisemna na  egzaminie IELTS jest oceniana osobno i nie ma co ukrywać, że świetnie napisane zadanie drugie znacząco podniesie ostateczny wynik z egzaminu. Pamiętaj o tym już teraz!

Jeśli podchodzisz do IELTS General Training to musisz się oswoić z myślą, że w części pierwszej egzaminatorzy przygotowali dla Ciebie listsemi-formal lub formal. Twoim zadaniem będzie odnieść się szczegółowo do trzech punktów zawartych w poleceniu. 20 minut powinno wystarczyć Ci na napisanie listu zawierającego co najmniej 150 słów. Poniżej znajdziesz przykład zadania pisemnego na egzaminie IELTS – list z zażaleniem, który możesz znaleźć na naszej stronie.

You have bought a new tablet which stopped working after a few days. Write a letter to the shop. In your letter:

introduce yourself
explain the problem
state what action you would like from the shop

Zadanie drugie, najczęściej rozprawka, (za i przeciw, wyrażanie opinii itp.) wymaga nie tylko dobrej znajomości struktur leksykalno-gramatycznych, ale przede wszystkim zwięzłej prezentacji argumentów na temat, który został podany w poleceniu. Twoja praca pisemna powinna zawierać co najmniej 250 słów, przejrzysty i logiczny układ akapitów. Spójrz na przykład zadania na egzaminie IELTS:

Nowadays, more and more people feel stressed because of rat race at work. If you want to succeed in life, you need to sacrifice your family life.

Do you agree or disagree?

JAK SĄ OCENIANE WYPOWIEDZI PISEMNE NA EGZAMINIE IELTS?

Zarówno zadanie pierwsze jak i drugie jest oceniane w następujących kategoriach:

  1. Task Achievement – czy odniosłeś się do treści zadania? Czy zastosowałeś wymagany limit słów?
  2. Coherence and Cohesion – wypowiedź, która jest spójna i logiczna, stanowi całość, a każda kolejna myśl wynika z poprzedniej,
  3. Lexical Resource – zastosuj ciekawe słownictwo, które będzie urozmaicone i na wysokim poziomie. Zapomnij o pospolitych przymiotnikach np. good, bad, interesting,
  4. Grammatical Range and Accuracy – powtórka angielskich czasów, czasowników modalnych, strony biernej czy pytań pośrednich wskazana. Sprawdź zakładkę gramatyka na naszej stronie i wybierz najlepsze perełki dla siebie.

WSKAZÓWKI PRZED EGZAMINEM PISEMNYM OD GETTIN’ ENGLISH

Pisanie na egzaminie IELTS wymaga od zdającego błyskotliwego i kreatywnego myślenia. Ćwicz pisanie kiedy tylko możesz na długo przed egzaminem. Jak każda umiejętność, którą chcemy posiąść, wszystko wymaga czasu i zaangażowania. Najlepiej pisz ręcznie, nie na komputerze. Coraz więcej piszemy na klawiaturze i niekiedy zapominamy jak biegle radzimy sobie z pisaniem dłuższych wypowiedzi zwłaszcza, gdy musimy szybko pozbierać myśli i przenieść je na arkusz. Kontroluj czas i zastosuj zasadę 20-40, dwadzieścia minut na list i czterdzieści na wypracowanie. Czytanie przykładowych wzorów wypracowań to idealny sposób na poznanie przydatnych zwrotów, stylu pisania i pomysłów na Twoją wypowiedź pisemną. Odszukaj w sieci kilka przykładów listów formalnych i rozprawek i przeanalizuj je pod kątem językowym. Podkreśl najfajniejsze słówka i struktury gramatyczne. Nauka pisania może być kreatywna więc wyjdź poza schemat i pisz w wolnej chwili.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE