GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Michelle Obama wie, co dobre!

0 2 813

Tej osoby chyba nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. Michelle Obama, pierwsza dama Stanów Zjednoczonych, znana z ogromnego dystansu do siebie często pozytywnie zaskakuje swoim zachowaniem na arenie międzynarodowej. W sieci ukazał się właśnie nowy odcinek Carpool Karaoke, który już teraz bije rekordy oglądalności. Żona prezydenta rozkręca się w nim na dobre, tańczy i śpiewa do znanych przebojów muzycznych, jak również opowiada o swoim życiu w Białym Domu. Wywiad z Michelle to również świetna okazja do tego, aby popracować  nieco nad angielskim słownictwem. Wybrałem dla ciebie dziesięć najciekawszych słówek, które moim zdaniem szczególnie wzbogacą twoją znajomość języka angielskiego. Spójrz na poniższą listę, włącz wywiad i postaraj się zapisać pełne zdania, w których pojawiają się nowe wyrazy. Mam nadzieję, że kreatywna nauka słówek z Gettin’ English pozwoli ci na szybsze postępy w nauce angielskiego.

Słownictwo

go for a spin – pojechać na przejażdżkę
crank up – podkręcić głośność, dać głośniej (np. radio)
rock out – dać czadu
get to do something – mieć szansę coś zrobić
treat – przyjemność, rozrywka
mean – (tu) świetny, rewelacyjny
come up with – wymyślić coś (np. pomysł)
highlight – podkreślić, uwydatniać coś
take something for granted – brać coś za pewnik
squad – paczka (znajomych), ekipa

mów jak native speaker angielski online gettinenglishJeśli spodobał Ci się ten wpis i wywiad konieczne podziel się nim w mediach społecznościowych. Zachęć swoich znajomych, aby wpadli do nas. Myślę, że zainteresuje cię również nasz e-book Mów Jak Native Speaker, w którym znajdziesz dużo praktycznych słówek i zwrotów najczęściej pojawiających się w rozmowach z osobami anglojęzycznymi. Jak widzisz sama Michelle Obama  stosuje potoczne zwroty i elementy slangu. Odstaw więc na chwilę język książkowy i poznaj język angielski z nieco innej perspektywy. Przecież zawsze znajdziesz czas na naukę słówek, prawda?

Zajrzyj do środka

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE