mapa-myśli-nauka-słownictwa-angielski-techniki-zapamietywania

Mózg nie lubi nudy

Dzieje się tak ponieważ ludzki mózg musi być niejako bombardowany informacjami, które będą urozmaicone i podane w ciekawej formie. Najważniejsze to zaangażować  prawą i lewą półkulę mózgu. Jedną z najlepszych technik nauki słownictwa jest zdecydowanie mapa myśli. Jak to działa w praktyce?

  1. Rysujesz na samym środku główną kategorię (np. HOUSE – dom)
  2. Od centralnej tematyki rysujesz grube linie, które będą podziałem na podgrupy (np. FURNITURE – meble, ROOMS – pomieszczenia, DUTIES – obowiązki itd.)
  3. Od każdej podgrupy naszkicuj mniejsze linie, na których zapisz to co chcesz zapamiętać.
  4. Postaraj się aby każde słówko zostało opatrzone obrazkiem. Chwytliwa kolorystyka, ilustracje lub oryginalne symbole sprawią, że każdy neuron Twojego umysłu będzie miał apetyt na więcej…
  5. Nie jesteś utalentowany niczym Picasso? Nie przejmuj się, ja też nie. Przecież nie sprzedajemy Naszej pracy do wydawnictwa – to prywatne zapiski. Wyznaję następującą zasadę – ucząc się języka obcego, wszystkie chwyty dozwolone.
  6. Święta zasada: nie wyrzucamy żadnej mapy. Załóż specjalny segregator lub włóż je do papierowej teczki. Sięgnij po nie za jakiś czas i odśwież wyrażenia tak jak lubisz. Ja wypróbowałem i to działa!

Zobacz jak wygląda przykładowa mapa myśli. Stwórz własną i prześlij nam na maila: office@gettinenglish.com a my opublikujemy ją na naszym oficjalnym fanpage na Facebook’u i na stronie internetowej. Tym samym pomożesz innym użytkownikom portalu Gettin’ English uczyć się angielskiego skuteczniej.

mindmap-mapa-myśli-angielski-nauka-blog-gettinenglish

Wystarczy spróbować

Mapy myśli pomagają odnaleźć w pamięci i utrwalić to, co już wiemy. Jest to świetna metoda powtórek. Początkowo, tworzenie map myśli może wydać się trudne, czasochłonne ale zapewniam Cię, że z każdą kolejną próbą będziesz w tym coraz lepszy. Sprawdzona technika zapamiętywania to klucz do efektywnej nauki języka angielskiego. Trzymam kciuki i życzę powodzenia w tworzeniu nadzwyczajnych map myśli.

reklama szkoła językowa nowa1

You need to login or register to bookmark/favorite this content.