GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 46 – full of beans

0 3 865

Nowy Gettinek, nowy zwrot i ciekawe inspiracje filmowe. Z tego wpisu dowiesz się, co dokładnie oznacza angielski idiom be full of beans i jak go zastosować na co dzień. Zapraszamy!


Kolekcja Gettinków powiększa się z tygodnia na tydzień. Cieszę się, że krótkie wpisy pomagają Wam opanować najciekawsze angielskie idiomy szybko i skutecznie. Wszystkie wyrażenia, które znajdziesz na Gettin’ English zostały tak dobrane, aby odzwierciedlały potoczne użycie języka angielskiego. Nie zwlekajmy więc i sprawdźmy, co oznacza zwrot be full of beans.

be full of beans – to have a lot of energy
You are full of beans. I’m sure you slept very well.
be full of beans – tryskać energią, być pełnym werwy

FULL OF BEANS – APETYCZNY IDIOM

Kuchnia brytyjska być może nie uchodzi za najbardziej wykwintną na świecie, ale smak to kwestia bardzo indywidualna. Bez wątpienia najbardziej znaną potrawą w Zjednoczonym Królestwie jest tzw. full English breakfast – tradycyjne angielskie śniadanie. Na talerzu nie może zabraknąć smażonego bekonu, jajek, pomidorów, parówek i rzecz jasna fasolki! Kilka miesięcy temu firma Heinz opublikowała chwytliwą reklamę #CanSong. Sprawdź z resztą sam jakie emocje wzbudza fasolka. Myślę, że teraz będzie Ci łatwiej zapamiętać angielski idiom – full of beans.

Mam nadzieję, że Twojej uwadze nie umknęły także inne idiomatyczne zwroty, które pojawiły się w reklamie Heinz. Które wyrażenie przyda Ci się najbardziej?


  • make yourself at home – czuj się jak u siebie w domu
  • right as rain – w doskonałym stanie, zdrów jak ryba, w porządku
  • in the still of the night – w nocnej ciszy
  • come what may – niech się dzieje co chce
  • get through – przetrwać, przejść przez coś
Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE