GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Gettinek 37 – not my cup of tea

1 3 805

W kolejnym Gettinku jak zawsze prezentujemy przydatne angielskie słówka, które są często stosowane przez native speakerów w codziennej komunikacji. Brytyjczycy są znani z miłości do herbaty. Nic więc dziwnego, że w języku angielskim można znaleźć kilka praktycznych odniesień do herbaty w postaci idiomów. Jednym z nich jest not my cup of tea. Co oznacza oraz jak zastosować ten zwrot w rozmowie? Przeczytaj definicję, przykładowe zdanie i polskie tłumaczenie już teraz.

not my cup of tea – something you don’t like or consider a bit boring.
Romantic comedies are not my cup of tea.
not my cup of tea  – nie przepadam za tym, to nie moja bajka

Czy śledzisz najnowszy sezon programu Britain’s Got Talent, w którym odkrywa się prawdziwe talenty? W jednym z odcinków Richard Jones zaskoczył jurorów magią oraz umiejętnością czytania w myślach.  A co ma z tym wspólnego filiżanka herbaty? Przekonaj się i poznaj przy okazji inne angielskie słówka.

ROZSZYFRUJ INNE HERBACIANE ZWROTY

Na zakończenie tego wpisu czekają na Ciebie jeszcze trzy praktyczne idiomy związane z herbatą. W każdym zdaniu usnęliśmy jedno słówko. Czy wiesz jakie?  Postaraj się wywnioskować z kontekstu również znaczenie poniższych idiomów. Daj znać w komentarzu jeśli znasz odpowiedź.

1. I would never lie to you. Not for all the tea in ………………!
2. I think the outbreak of a flu epidemic they’re talking about these days is a ………… in a teacup.
3. Learning Hungarian is about as useful as a …………….. teapot. How do I ever use it at work?

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Luki w zwrotach mówi

    1. China (za nic w świecie),
    2. storm (burza w szklance wody),
    3. chocolate (coś bezużytecznego)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE