GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Nowe technologie w nauce angielskiego online. Jak skutecznie się uczyć?

0 4 027

Żyjemy w czasach, gdy nowe technologie są praktycznie niezbędne w naszym codziennym życiu. Smartfon stał się przedłużeniem ręki i kolejnym narzędziem pracy, bez którego bardzo trudno jest nam funkcjonować. Komunikujemy się i utrzymujemy relacje społeczne za pomocą komputerów i Internetu, korzystamy z usług online, uzyskujemy dostęp do wiadomości i bieżących informacji w dowolnym miejscu na świecie. Oczywiście nowoczesne technologie stały się dobrym sposobem nauki zarówno w ogóle, jak i w świecie języków obcych w szczególności.

Ucz się języków dzięki nowym technologiom

Wszyscy wiemy, że jednym z lepszych sposobów na naukę języka jest przeprowadzka lub dłuższa podróż do kraju, w którym mówi się językiem, którego chcemy się nauczyć. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość w zasięgu ręki z powodu braku czasu lub zasobów ekonomicznych. Należy wziąć pod uwagę, że oznacza to znaczny czas na uzyskanie poziomu płynności językowej. W tym czasie potrzebujemy zakwaterowania, wyżywienia, szkolenia lub centrum pracy, stworzenia relacji towarzyskich, podróżowania, poznawania kraju i jego zwyczajów. Nowe technologie umożliwiają przyspieszenie tego procesu, jest to skuteczny, szybki i tani sposób na naukę języka.  Istnieje wiele środków i zasobów, które ułatwiają naukę innych języków i są dostępne dla wszystkich. Zwykle wystarczy mieć urządzenie z połączeniem internetowym. Dzięki sieci VPN możemy instalować właściwie dowolne programy, bez ograniczeń terytorialnych.

Aplikacje do nauki języka angielskiego

Istnieje szeroka gama aplikacji mobilnych, które pozwalają nam uczyć się i ćwiczyć język niezależnie od tego, gdzie jesteśmy. To jest wielka zaleta. Przy obecnym tempie życia i coraz bardziej skomplikowanych harmonogramach pracy trudno jest dostosować się do ustalonego harmonogramu w szkole językowej. Aplikacje mobilne oferują nam tę elastyczność. Ponadto istnieje wiele takich jak Duolingo, Babbel lub Busuu, które oprócz nauki lekcja po lekcji sprawiają, że dobrze się bawisz, grając w bardzo wizualny sposób. Ponadto aplikacje te są zwykle bezpłatne, chociaż większość ma również płatną opcję premium. Na podobnych zasadach tworzymy autorskie lekcje specjalne na Gettin’ English, które odblokujesz w kilka sekund, w cenie wielokrotnie niższej niż wiodące podręczniki do nauki angielskiego.

Platformy internetowe – wybierz odpowiedni kurs angielskiego online

Zwykle wspomniane aplikacje mają odpowiednik w postaci platformy internetowej. Zazwyczaj wersja kursu jest bardziej kompletna i zawiera materiał do pobrania, co czyni go jeszcze lepszym narzędziem do nauki języka. Zawierają one również sekcję pomocy online lub nawet opcję czatu, jeśli masz pytania. Tak jest w przypadku naszej platformy e-learningowej Anglokursy.pl. Jest to interesująca opcja, ponieważ zaletą jest nauka zarówno języka angielskiego ogólnego, jak i biznesowego. Kursy do samodzielnej nauki angielskiego, które tam znajdziesz, dają możliwość czytania, słuchania, rozwiązywania różnorodnych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych online, a w razie potrzeby omówienia wątpliwości z trenerem językowym.

Zalety i wady nauki angielskiego przez Internet

Korzystając z tych platform lub jakiejkolwiek nowej technologii, zawsze możemy znaleźć pewne zalety, ale także pewne wady. Oto kilka:

Zalety

  • Większa elastyczność harmonogramów i można je dostosować do własnego tempa uczenia się
  • Bardziej zabawne lub oryginalne zajęcia niż tradycyjne lekcje w szkole
  • W przypadku choroby/ wyjazdu służbowego lekcje na platformie nie przepadają
  • Możesz brać udział w zajęciach z lektorem z dowolnego miejsca – nie tracisz czasu na dojazdy
  • Większość materiałów dydaktycznych jest darmowa, dość tania oraz z dostępem 24/7
  • Zasoby internetowe pozwalają szybko i samodzielnie zweryfikować swoje postępy językowe.  Dobrym tego przykładem jest nasz test poziomujący z angielskiego, który rozwiązało już blisko pół miliona osób!
test-poziomujący-angielski-placement-gettinenglish-2
Profesjonalny test poziomujący od Gettin’ English, który rozwiązało blisko pół miliona osób!

Wady

  • Zazwyczaj są one zautomatyzowane i dostosowanie do indywidualnych potrzeb jest niewielkie,
  • Ograniczone interakcje społeczne, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla ekstrawertyków 
  • Nie masz możliwości poznania nowych osób

W dzisiejszych czasach możliwości jakie daje Internet są nieograniczone: aplikacje mobilne, platformy do nauki języków, lekcje angielskiego z lektorem przez Skype i inne komunikatory bez potrzeby wychodzenia z domu, webinaria. Co więcej, można przeglądać inne witryny w językach obcych, czytać gazety internetowe, słuchać piosenek. Nie trzeba już kupować płyt ani czasopism papierowych. Wystarczy odrobina kreatywności i dobrej woli, a nauka żywego języka może być bardzo prosta i przyjemna. A Ty jak wykorzystujesz Internet do codziennej nauki języka angielskiego?

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE