GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

My Teddy Bear Is Sick

14 47 602

Dziś przećwiczymy podstawowe rozmówki po angielsku, w których pojawi się mnóstwo ciekawych, elementarnych zwrotów oraz konstrukcja czasu przyszłego – be going to. Pozwól, że przedstawię Ci głównego bohatera tej historii.

KURSY I SAMOUCZKI OD POZIOMU A1
Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z językiem angielskim, warto sięgnąć po samouczki i kursy dla każdego. Znajdziesz wiele interesujących publikacji, które pomogą Tobie w szybszym opanowaniu języka angielskiego.
SAMOUCZKI KURSY

Poznaj Lucy, najmłodszego lekarza na świecie. Lucy jest profesjonalistką i zna się na rzeczy! To właśnie od niej nauczysz się słownictwa związanego ze zdrowiem, chorobami, objawami i dobrym samopoczuciem. Udowodnimy, że laughter is the best medicine – śmiech to zdrowie, bo języka należy się uczyć tylko z uśmiechem na twarzy.

Mum: Lucy, where are you?
Lucy: I’m in the living room.
Mum: What are you doing here? Is that your teddy bear?
Lucy: Shh! The patient is sick and I must examine him.
Mum: Oh, I’m sorry. How is he feeling?
Lucy: He is very ill, but I am going to help him.
Mum: What symptoms does he have?
Lucy: Well, he has a runny nose, headache, stomachache. And wait .. I must take the pressure and temperature. Hmm…
Mum: What? How is he? Is he going to be alright?
Lucy: Not good. Nurse, please give me this medicine.
Mum: Here you are.
Lucy: Mr Teddy, can you hear me? It’s very serious. I must give you an injection now and then you are going to have an operation. Don’t worry! We are going to help you. I’m the best doctor in the world.

SŁOWNICTWO

teddy bear – pluszowy miś
patient – pacjent
sick – chory
examine – przebadać
How is he feeling? – jak on się czuje?
very ill – bardzo chory
I am going to (czasownik) – zamierzam (coś zrobić)
symptoms – objawy
runny nose – katar
headache – ból głowy
stomachache – ból brzucha
take the pressure / temperature – mierzyć ciśnienie / temperaturę
How is he? – jak on się czuje?
alright – w porządku
nurse – pielęgniarka
medicine – lekarstwo
Can you hear me? – czy mnie słyszysz?
serious – poważny
injection – zastrzyk
don’t worry! – nie martw się!
in the world – na świecie

Mama Lucy zapytała ją o samopoczucie pacjenta mówiąc „How is he feeling?” Jeśli chcesz zapytać kogoś o to jak się czuje, możesz powiedzieć – how are you feeling today lub how are you? Takie wyrażenia z pewnością przydadzą się w prostych rozmowach na co dzień. Jak możesz odpowiedzieć?

SŁOWNICTWO

happy – szczęśliwy
fine – w porządku / dobrze
great – świetnie
excited – podekscytowany
surprised – zaskoczony
hungry – głodny
so so – tak sobie
bored – znudzony
tired – zmęczony
angry – zły
bad – źle

Spójrz teraz na poniższe obrazki i napisz w komentarzu jak czują się te osoby. Uzasadnij swoją odpowiedź np. She is bored because she must work lub the boy in picture 1 is excited because he is at school. Jeśli będziesz przełamywał/a swoje bariery językowe w taki właśnie sposób, to nabierzesz większej pewności siebie w nauce języka angielskiego. Praktyka czyni mistrza, tak? Do do dzieła.

angielskie-pogawędki-uczucia-kurs-podstawowy

Poznaj również nasz kurs wideo dla początkujących Easy English. W lekcji 14 utrwalisz podstawowe zwroty związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Pojawi się również nowa konstrukcja gramatyczna be going to, którą z pewnością zauważyłeś w dialogu. Nauka słówek i zwrotów na poziomie A1 w formie słuchania i powtarzania na głos, na długo zakoduje w Twojej pamięci podstawy języka angielskiego. Wszystkie rozmówki jak zawsze za darmo i w przyjemnej dla oka oprawie. Subskrybuj nasz kanał na YouTube już teraz jeśli chcesz więcej darmowych filmów do nauki angielskiego.

Jeśli uważasz, że nasza pomoc językowa jest dla Ciebie cenna, to pomóż teraz nam. Wystarczy, że podzielisz się tym postem oraz od czasu do czasu innymi artykułami w mediach społecznościowych. Niech inni skorzystają z darmowych lekcji i angielskich rozmówek od podstaw. Budujmy razem fajną społeczność ludzi, którzy chcą naprawdę poznać język angielski od A do Z.

Może ci się spodobać również

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

NOWOŚĆ

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Wypełnij nasz test poziomujący online A1-C1 i sprawdź swój poziom zaawansowania. 
Rozwiąż test!
close-link

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE