GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Lubię na stole i w przedpokoju. A Ty?

5 3 943

Przez ostatnie dni możemy obserwować dość intrygujące i dwuznaczne (ambiguous) wpisy w mediach społecznościowych. Jakże spore było moje zaskoczenie gdy koleżanki zasypywały tablicę na Facebook’u wpisami w stylu „lubię na podłodze i na krześle,” czy „lubię na kanapie.” Pomyślałam, że nastała nowa moda na chwalenie się (boast) swoimi przygodami seksualnymi. Taka otwartość w Polsce? Nie. Jak się okazuje w całej tej akcji chodzi o … torebki. Dwa dni temu otrzymałam od koleżanki wiadomość na Facebooku i wszystko było już jasne.

„Moja koleżanka zasugerowała abyśmy my kobiety, zrobiły coś specjalnego na FACEBOOK w celu zwiększenia świadomości (raise awareness) na temat walki z rakiem piersi. Jak wiecie październik to miesiąc poświęcony walce z rakiem piersi (breast cancer).

Pomysł jest bardzo prosty i zabawny. Proszę Was abyście włączyły się wszystkie do tej akcji. W ubiegłym roku pomysłem był post o ulubionym kolorze stanika (bra). Ta zwariowana akcja zaskoczyła wszystkich mężczyzn, którzy oczywiście nie mieli pojęcia o co chodzi.

Dwuznaczność może być zabawna. Napisz swoją odpowiedź!

Tegoroczny pomysł dotyczy Waszej TOREBKI. Musicie wpisać w Wasz status gdzie stawiacie lub wieszacie torbę zaraz po wejściu do domu w formie: LUBIE NA STOLE W JADALNI, LUBIE NA KRZEŚLE W KUCHNI itp. Dwuznaczność może być zabawna. Wpiszcie odpowiedź w miejsce Waszego statusu, nie w „odpowiedz na wiadomość”. Oprócz tego wyślijcie tę wiadomość do Waszych koleżanek, przyjaciółek, mam, cioć, babć, sąsiadek, nauczycielek, szefowych itd.

W ubiegłym roku wiadomość o zabawie w „kolor stanika” pojawiła się nawet w wiadomościach telewizyjnych! Może także w tym roku zdołamy pokazać nasza silę i jedność? Do dzieła!”

Pomysł na taką akcję jest częścią kampanii „I like it on” zorganizowanej przez fundację Susan G. Komen for the Cure, założonej przez siostrę kobiety zmarłej na raka piersi. Rak nie wybiera – jutro możesz to być Ty lub ktoś Tobie szczególnie bliski. W najbliższych 25 latach rak piersi zabije blisko 10 milionów kobiet na całym świecie! W Unii Europejskiej średnio co 6 minut jedna osoba umiera po ciężkiej walce z nowotworem (tumor). Przyczyną tych zatrważających statystyk jest późne wykrycie raka. Skorzystaj z darmowych badań w Twoim mieście – profilaktyka (prevention) jest najważniejsza.

Podobną akcję kilka dni temu zorganizowała francuska firma Evian, która zajmuje się produkcją wody mineralnej. Lea Michele, ambasadorka kampanii, przekonuje że samobadanie piersi jest niezwykle ważnym elementem w procesie wczesnego wykrywania (detection) raka.

Wybierz się na badanie kontrolne z koleżanką lub mamą i zadbaj o swoje zdrowie

Więc na co jeszcze czekasz? Wybierz się na badanie kontrolne z koleżanką lub mamą i zadbaj o swoje zdrowie. Wykorzystaj moc social media i podziel się tym artykułem ze znajomymi na Facebook’u, a być może zmotywujesz kogoś do działania, a nie tylko do gadania.

Jestem również ciekawa Waszych odpowiedzi – „Lubię na …” Dajcie znać w komentarzu. :)

5 Komentarze
 1. Katarzyna mówi

  Lubię na kanapie w salonie.

 2. Joanna mówi

  Lubie na wieszaku :)

 3. Donatella mówi

  Hmmm, lubię na ławie ;]

 4. Aga mówi

  Lubie na blacie w kuchni^^

 5. Monia mówi

  Lubię rzecz jasna na stole :)

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE