GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Angielskie wyrażenia z 9 w tle

1 2 023

Wpisując się w atmosferę noworocznych zmian postanowiłem stworzyć serię artykułów Angielski w Pigułce, w której pojawiać się będą zwięzłe wyjaśnienia oraz ćwiczenia językowe online nawiązujące do konkretnego zagadnienia. Kto wie, może taki sposób nauki da Ci zastrzyk motywacji do codziennej pracy nad swoim angielskim?

Przechodząc do sedna: dziś w roli głównej liczba 9. Wpisz w każdą lukę brakujący wyraz i sprawdź, czy znasz przydatne angielskie wyrażenia z nine w tle. Następnie odszukaj w internecie zdania, w których zostały użyte poniższe zwroty i zapisz najciekawsze propozycje w notatkach. Łatwe i przyjemne wyzwanie, prawda? No to do dzieła!

Nowy rok to czas realizacji ambitnych planów i dobra okazja, by spróbować dokonać w swoim życiu znaczących zmian. Bez względu na to, czy zamierzasz stworzyć listę postanowień noworocznych, czy też odpuścić sobie dalekobieżne deklaracje, warto w wolnej chwili pochylić się nad słownictwem związanym z New Year’s resolutions. Myślę, że to doskonały moment, aby utrwalić podstawowe wyrażenia, które ułatwią Ci komunikację z obcokrajowcami.

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE