GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Fidget Spinner – powtórkowy zawrót głowy

0 3 113

W ostatnich tygodniach prawdziwym hitem stała się obrotowa zabawka Fidget Spinner. W założeniu twórców, ten niepozorny gadżet ma odstresowywać, poprawiać koncentrację, zmniejszać niepokój a nawet pomagać fonoholikom. Jednak zdaniem przeciwników przypisywanie tej zabawce cudownych właściwości jest zwykłym chwytem marketingowym. Nie mnie oceniać, gdzie leży prawda, ale z pewnością warto rozważyć wprowadzenie Fidget Spinner na zajęciach języka angielskiego. Oto kilka moich pomysłów na kreatywne powtórki i konwersacje.

ROZMAWIAMY, POWTARZAMY I SŁÓWKA UTRWALAMY

Można by rzec, iż od kilku dni moje zajęcia „kręcą” się wokół powtarzania słownictwa i gramatyki. Kody QR, quizy online, story cubes, krótkie testy przygotowane przez kursantów – od niedawna także Fidget Spinner – sprawiają, iż lekcje powtórkowe nabrały rozmachu. Osoby w moich grupach B1-B2 doskonale wiedzą, że gdy pojawiam się w klasie z nowymi gadżetami, będzie się działo. Jestem przekonany, że Fidget Spinner uatrakcyjni i Wasze zajęcia, przejdźmy więc do konkretów.

1. BANK SŁÓW

Klasę dzielimy na kilkuosobowe grupy i rozdajemy kartki formatu A4. Zadaniem każdej z grup jest wypisanie jak największej liczby słówek i zwrotów związanych z bardzo ogólną tematyką, np. zdrowia, podróżowania, zakupów itp. Wprowadzamy zabawkę w ruch obrotowy i do momentu jej zatrzymania, kursanci wspólnie tworzą bank słów. Wygrywa grupa, która zapisała najwięcej wyrazów. Oczywiście, na tym etapie nie kończymy jeszcze naszej zabawy. Uczniowie pracujący w tych samych grupach mogą:

  • tworzyć pytania z dowolnym wyrazem,
  • opracować ustnie angielskie definicje (reszta grupy musi odgadnąć słówko),
  • ułożyć zdania z luką, w których powinien się znaleźć wyraz z listy,
  • opisać obrazek (o tej samej tematyce) z książki, czasopisma lub internetu przy pomocy słówek z kartki,
  • grać w kalambury – uczestnicy za pomocą mowy ciała lub rysunków muszą przedstawić zgadywane hasło.
GDZIE KUPIĆ FIDGET SPINNER?
Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną ofertę. Kolorowe spinnery czekają na Ciebie w e-sklepie El Libro w niezwykle atrakcyjnej cenie. Zaskocz swoich kursantów!
Zobacz ofertę

2. WHAT DO YOU THINK?

Wszystkich uczestników kursu dzielimy na pary. Kursanci otrzymują Fidget Spinner oraz materiał, który zawiera angielskie zwroty przydatne przy wyrażaniu opinii. Podczas gdy spinner jest w ruchu, uczniowie prowadzą rozmowę i wykorzystują praktyczne sformułowania. Wygrywa osoba, która w swojej wypowiedzi użyje najwięcej zwrotów. Gotowe tematy do dyskusji można znaleźć na stronie English Current.

Pobierz darmowy szablon

3. REPORTER

Nie ukrywam, iż inspiracją do tego ćwiczenia jest seria filmów 73 Questions dostępnych na oficjalnym kanale Vogue. Reporter to niezwykle dynamiczne ćwiczenie, które sprawdzi się w grupach na poziomie B1+, lecz wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony kursantów.  Każdy uczeń ogląda w domu dowolny wywiad i zapisuje na kartce min. 20-30 pytań. Kursanci pracują w parach – uczeń A jest reporterem i zadaje pytania z opracowanej listy, natomiast uczeń B udziela zwięzłych odpowiedzi. W chwili, gdy spinner zatrzymuje się samoistnie,  uczniowie zamieniają się rolami.

Mam nadzieję, że zdecydujecie się skorzystać z powyższych materiałów podczas swoich zajęć. Chętnie poznam także Wasz opinie, wskazówki lub pomysły na wykorzystanie Fidget Spinner w klasie.

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE