GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Jak mierzyć postępy w nauce angielskiego?

0 3 695

Przyswajanie tajników obcej mowy jest długotrwałym procesem. Aby wzbudzić w sobie zapał do jego realizacji, niezbędne jest obserwowanie progresu językowego. Systematyczna, samodzielna nauka angielskiego oraz wytrwałość w działaniu to pierwsze kroki na drodze do sukcesu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć efektywność w nauce języka i nie zrażać się od razu brakiem widocznych efektów, przeczytaj do końca ten artykuł. 

 

Planowanie nauki angielskiego to podstawa!

Osoby dorosłe uczące się samodzielnie języka angielskiego często robią to bez jakiegokolwiek planu. Niestety, takie działanie z góry skazane jest na niepowodzenie. Zastanawiasz się, jak sprawdzić postęp w nauce języka oraz jak ustalać cele językowe? Dobrym pomysłem jest zastosowanie wykorzystywanej powszechnie w zarządzaniu metody SMART, zgodnie z którą założone cele powinny być proste, mierzalne, osiągalne, istotne, a także zdefiniowane w czasie.

Zanim przystąpisz do nauki, opracuj 7-dniowy plan działania i powieś go w widocznym miejscu. Wskaż przyświecające Ci cele oraz w jakich dniach i godzinach planujesz naukę. Przygotuj też wszystkie niezbędne materiały. Po tygodniu zobaczysz, jak na dłoni ile realnej pracy wykonałeś.   Pamiętaj, w nauce języka angielskiego sprawdza się jedynie metoda małych kroków. Więcej na temat planowania pisałem niedawno na moim instagramowym profilu podczas premiery biznesowego e-booka Small Talk w pracy i biznesie. 

Test poziomujący Gettin’ English – sprawdź szybko swój angielski

Ocena dokonanego progresu językowego nie musi być trudna. Osobom, które zastanawiają się nad poziomem zaawansowania swoich umiejętności językowych, z pomocą przychodzi test Gettin’ English. To skuteczne, dostępne przez cały rok za niewielką opłatą narzędzie, służące do weryfikowania stanu wiedzy z zakresu  gramatyki oraz zagadnień leksykalnych. Placement test umożliwia regularne monitorowanie postępów w nauce angielskiego. Dzięki niemu szybko sprawdzisz swój stopień progresu językowego. Zaletą testu są dołączone do niego bonusy w postaci minisłownika frekwencyjnego w formie e-booka oraz tygodniowego planera językowego. Kliknij baner, aby rozwiązać test.

test-poziomujący-placement-test-język-angielski-gettinenglish

 

Różne formy nauki – sukces gwarantowany

Twój mózg ciągle potrzebuje nowych bodźców i wyzwań. Dlatego warto korzystać z materiałów o różnym poziomie trudności. Postęp w nauce angielskiego najlepiej jest monitorować w określonych odstępach czasowych, np. kwartalnie. Poznaj praktyczne wskazówki, dzięki którym wyeliminujesz problem braku widocznego progresu w dziedzinie przyswajania sobie obcej mowy:

  • Nie zaniedbuj żadnej umiejętności, zwłaszcza wypowiadania się po angielsku. Nagrywaj regularnie na dyktafon lub smartfon krótkie wypowiedzi. 
  • Możesz prowadzić rejestr przydatnych słów w aplikacjach Quizlet i Anki, które informują o liczbę opanowanych zwrotów. Słówka warto powtarzać kilka razy dziennie, zwłaszcza tuż przed zaśnięciem. Rozłożenie materiału na części i przyswajanie słownictwa partiami już wkrótce przyniesie pożądane efekty.
  • Jeśli korzystasz z podręcznika, sięgnij po ćwiczenia leksykalno-gramatyczne i teksty, które poprzednio przerobiłeś, aby przekonać się, jak szybko je wykonasz i czy konkretne zagadnienie wymaga dodatkowej powtórki.
  • Spróbuj ponownie wysłuchać piosenki, obejrzeć filmy lub programy telewizyjne, które wcześniej stanowiły dla ciebie wyzwanie.
  • Pisz pamiętnik lub książkę, korzystając z nowych słów i struktur gramatycznych. To nie tylko zapis twoich zmagań z językiem, ale i dowód na to, że robisz widoczne postępy.
  • Celebruj drobne zwycięstwa (np. udana rozmowa telefoniczna z kontrahentem) i nagradzaj się w trakcie swojej pracy nad językiem. To paliwo dla motywacji.

 

Wciąż nie widzisz postępów? Rozważ naukę online z lektorem.

Dla osób, które mają problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu motywacji, niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem jest udział w konwersacjach online. Profesjonalny trener językowy nie tylko precyzyjnie określi twój poziom zaawansowania, ale również pomoże Ci w doborze odpowiednich technik i metod nauczania. Tak nowoczesne podejście to oszczędność czasu i pieniędzy oraz możliwość korzystania z autentycznych materiałów dopasowanych do potrzeb danego poziomu językowego. Brzmi nieźle, prawda? Jeśli zatem stawiasz na efektywną naukę angielskiego, koniecznie sprawdź zajęcia na Skype organizowane przez szkołę Gettin’ English. Nie czekaj, umów się na bezpłatną lekcję próbną już dziś!

Może ci się spodobać również
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE