GettinEnglish.com
Coś więcej niż tylko angielski

Sprawdzone techniki uczenia się języka angielskiego – pomysły czytelników

2 4 402

Gettin’ English to jeden z największych serwisów językowych w naszym kraju, w którym znajdziesz  odpowiedzi na nurtujące Cię pytania natury językowej. Każdego dnia inspiruję tysiące osób w Polsce do intensywnej nauki języka angielskiego przez Internet. Dzięki praktycznym wskazówkom z łatwością ustalisz główną modalność pozwalającą Ci na szybsze przyswajanie informacji i stworzenie optymalnych warunków do nauki języka angielskiego. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak fani Gettin’ English rozwijają kompetencje językowe, poznasz ich sprawdzone techniki uczenia się języka angielskiego oraz narzędzia umożliwiające szybsze zapamiętanie wybranych informacji.

STRATEGIE DOSKONALENIA UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWYCH – POMYSŁY CZYTELNIKÓW

Pamiętaj, że nie ma jednego uniwersalnego sposobu na naukę angielskiego,Jakiś czas temu poprosiłem użytkowników Gettin’ English o to, aby podzielili się sprawdzonymi technikami, które najczęściej wykorzystują w codziennej nauce języka angielskiego. Otrzymałem całe mnóstwo naprawdę ciekawych propozycji wspomagających proces uczenia się angielskiego. Pragnę podzielić się z Wami najlepszymi przemyśleniami i zachęcić już teraz do udziału w dalszej dyskusji w okienku komentarze.

Recommended Articles: $5000 With Kroger, Win It Now!


Wypróbowany i skuteczny sposób na naukę języka angielskiego to obcowanie z nim na co dzień. Zaczynam od samego rana w drodze do pracy, słuchając słówek, dialogów z płyty CD, powtarzając je i tym samym zapamiętując przydatne zwroty. Po południu wykonuję jedno lub kilka zadań, w zależności od ilości wolnego czasu z książką lub podcastami. Piszę oporne do zapamiętania słówka po kilka razy. Nauka języka angielskiego z dziećmi to kolejny czas spędzony na utrwalaniu znanych już pojęć, zwrotów. A wieczorami rozmawiam i koresponduję przez Skype lub Facebook z przyjaciółmi z różnych zakątków świata, tylko w języku angielskim, ponieważ polskiego nie znają. To bardzo pomaga w nabyciu umiejętności posługiwania się angielskim w spontanicznej rozmowie, rozumieniu mówionego i pisanego angielskiego. Myślę, że moje sposoby są skuteczne.
Marta Sz. –  Gliwice

Ucząc się wykonuję „ściągi”, małe kolorowe karteczki, na których mam najważniejsze informacje, hasła oraz słówka. Takie karteczki przyklejam w miejscach, gdzie spędzam najwięcej czasu oraz na konkretne przedmioty, patrząc na nie od razu zapamiętuję potrzebne informacje. Aby nauczyć się słówek, tłumaczę ulubioną piosenkę na język polski, później słuchając jej próbuję przypominać sobie znaczenie i wymowę słówek. Ucząc się gramatyki, na dużych kartkach piszę schematy budowy zdań w poszczególnych czasach itp., ponieważ jestem wzrokowcem. Również ucząc się czasowników nieregularnych wykorzystuję metodę skojarzeń, np. czasownik shed (rozlewać) – szedł, szedł i rozlał – czasem to bardzo śmieszne skojarzenia, ale takie najbardziej zapadają w pamięć.
Eliza P. – Kolbuszowa

test-poziomujący-placement-test-język-angielski-gettinenglishMój skuteczny i sprawdzony sposób na naukę języka angielskiego nazywa się „historyjka”. Polega on na tym, że gdy chcę się nauczyć angielskiego słówka, wkomponowuje je w polską historyjkę. Np. klucz – ang. key. Wychodząc z domu, muszę wziąć key i zamknąć drzwi. Brat ma swój key, więc jeśli wróci wcześniej nie będzie problemu. Jak to się mówi – nauka to potęgi key. To jest właśnie mój ulubiony sposób przyswajania słownictwa. Przyznacie, że skuteczny, ciekawy i nietypowy? Każdemu polecam.
Piotr S. – Rudniki

Uważam, że nauka angielskiego powinna być skrupulatnie zaplanowana. Osobiście tworzę tygodniowe plany nauki w celu maksymalizacji czasu przeznaczonego na słownictwo, gramatykę, słuchanie oraz inne funkcje języka, które są dla mnie szczególnie istotne. Mam swoje listę priorytetów i trzymam się harmonogramu.  Ponieważ pracuję w firmie międzynarodowej, kontakt z anglojęzycznymi klientami dodatkowo pomaga mi szlifować język. Gdy odbieram maile, przeprowadzam rozmowy telefoniczne lub uczestniczę w szkoleniach, zapisuję w notesie przydatne zwroty oraz słówka, których wcześniej nie słyszałam. Nauka przez działanie – gorąco polecam.
Joanna R. – Wrocław 

Od zawsze sądziłam, że dobra znajomość pojedynczych wyrazów wystarczy, aby lepiej komunikować się z innymi osobami. Po kilku latach nauki języka angielskiego szybko okazało się, że w dalszym ciągu odczuwałam ogromną barierę przed mówieniem. Rozumiałam to, co do mnie ktoś mówił, ale moje wypowiedzi ustne były   niezwykle proste i niegramatyczne. Szukanie słówek w głowie doprowadzało mnie do szału. Roku temu zapisałam się na indywidualne zajęcia i trafiłam (z polecenia) na genialnego lektora języka angielskiego.  Polecił mi on uczenie się angielskiego w kolokacjach.  Teraz każdy tekst, skrypt nagrań przerabiam z zakreślaczem w ręku. Podkreślam przydatne „zbitki leksykalne”, które mogą mi się przydać, np. heavy rain, full board, for the time being oraz phrasal verbs, z którymi mam jeszcze problem. Później układam własne zdania lub dłuższe wypowiedzi pisemne i daje je do sprawdzenia mojemu nauczycielowi.
Bogusia M. – Lublin


W dzisiejszym świecie trudno poruszać się bez dobrej znajomości języka angielskiego. Nic więc dziwnego, że każdy z nas szuka nowych metod szybkiego uczenia się języka obcego. Wyżej wymienione wskazówki  udowadniają, że nie musimy być skazani na mozolne wkuwanie słówek oraz zasad gramatycznych. Liczę, że Ty również podzielisz się swoim ulubionym stylem przyswajania wiedzy. Dzięki Twoim pomysłom, serwis Gettin’ English może rozwijać się dynamicznie, prezentować kreatywne podejście do nauki angielskiego oraz pomagać innym w osiągnięciu biegłości językowej.

Może ci się spodobać również
2 Komentarze
 1. gypsyy mówi

  Fajne pomysły. Sam brałem udział w konkursie, no ale sie nie udalo. No trudno :)

  1. gettinenglish mówi

   Witamy,
   Dziękujemy za udział u konkursie. Proszę się nie martwić już niedługo ruszamy z kolejnymi konkursami ;-) Proszę śledzić nasz profil na Facebook’u.
   Pozdrawiamy
   Zespół Gettin’ English

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Używając niniejszego serwisu, godzisz się na gromadzenie i wykorzystywanie informacji przez Usługodawcę. Jeśli postanowimy zmodyfikować naszą politykę prywatności, zmiany zostaną opublikowane na tej stronie, abyś był zawsze świadomy tego, jakie informacje są przez nas gromadzone, w jaki sposób są one wykorzystywane i w jakich okolicznościach są one ujawniane. Także poprzez złożenie zamówienia w Serwisie - Użytkownik, a Twórca w ramach zawartej Umowy, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów, o których mowa w pkt 3. Użytkownik może nie wyrazić zgody na wysyłanie newslettera oraz przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych. Użytkownik może wyrazić odrębną zgodę na otrzymywanie od Serwisu materiałów reklamowo-promocyjnych, w tym biuletynu handlowego. Akceptuję Czytaj więcej

Chcesz pokonać blokadę przed mówieniem?

Sprawdź ofertę kursów przez Skype z lektorem na żywo. Szkoła online Gettin' English. 
☞ ZAPISZ SIĘ NA KONWERSACJE
close-link
☆ KONWERSACJE ONLINE